Mohamed El Fardu Ben (Crvena zvezda)
FK Crvena zvezda

Mohamed El Fardu Ben (Crvena zvezda), Foto: FK Crvena zvezda

Nakon velikih 5:1 protiv Slovana iz Libereca u 2. kolu Lige Evrope, crveno-beli su sličnu igru ponovili u Surdulici gde su postigli samo gol manje - 4:1.

Crvena zvezda je zadržala šest bodova prednosti ispred drugoplasirane Vojvodine.

RADNIK - CRVENA ZVEZDA 1:4 (0:2)

Strelci: 1:0 Gavrić u 16, 2:0 El Fardu Ben u 40, 0:3 Kanga u 53, 1:3 Pavlov u 56, 1:4 Vukanović u 63. minutu.

Stadion Radnika, Sudija: Bojan Nikolić

RADNIK: Kostić – Đorđević, Stojanović, Kričak, Stevanović – Jović, Subotić (od 57. Oreščanin) – Bogdanovski (od 64. Stamenković), Lukić (od 46. Pavlov), Spasić – Makarić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov (od 57. Eraković), Degenek, Gobeljić – Petrović, Kanga – Spiridonović (od 72. Ivanić), Ben (od 57. Vukanović), Gavrić (od 82. Radulović) – Boaći (od 72. Krstović).

90. minut - Sudija Nikolić je tri sekunde posle isteka 90. minuta odsvirao kraj.

89. minut - Krstović je na desnoj strani odlično našao Gajića koji se ubacio u kazneni, a onda je umesto šuta, iako je pred sobom imao samo golmana, rešio da doda, izblokiran je, ostao je bez lopte.

83. minut - Samo što je ušao imao je priliku Radulović, ali je iz kaznenog šutirao daleko od gola.

82. minut - Poslednja izmena u redovima crveno-belih, Gavrića je zamenio Radulović.

81. minut - Navijači Zvezde su pred stadionom napravili bakljadu i vatromet.

76. minut - Gobeljić je pogodio prečku, u nastavku akcije njegovi saigrači nisu uspeli da ponovo matiraju golmana Kostića.

72. minut - Krstović i Ivanić zamenili su Boaćija i Spiridonovića.

69. minut - Centrirao je Gajić sa desne strane pravo na glavu Vukanovića, koji je loptu poslao dva metra od stative.

63. minut - Gobeljić je centrirao u srce peterca, tamo su se oko lopte borili Vukanović i štoper Radnika, lopta je ostala na zemlji, igrač Radnika je izgubio ravnotežu, Vukanović se bolje snašao i iz okreta pogodio mrežu - 1:4.

61. minut - Oreščanin je šutirao sa dvadesetak metara, lopta je fijuknula iznad prečke.

56. minut - Posle kornera na prvoj stativi je loptu glavom zahvatio Boaći, samo je prosledio u srce peterca gde je nogu podmetnuo Pavlov - 1:3.

55. minut - Pavlov je propustio da šutira kada je imao loptu sam pred golmanom, ali je izborio korner.

53. minut - Boaći je dobio loptu u kaznenom, vratio je van njega Kangi, koji je natrčao, šutirao, lopta je krenula ka golu, jean igrač Radnika je zakačio i skrenuo, prevario svog golmana, završila je u mreži - 0:3.

52. minut - Spiridonović je ušao u kazneni po levoj strani, onda uputio loptu po zemlji na suprotnu, natrčao je Gajić, ali je njegov šut izblokiran, iako je put ka golu bio skoro čist.

49. minut - Pavlov, Spasić i Makarić izveli su brzu kontru, nadmudrili kompletnu Zvezdinu odbranu, ali je Makarić, kada je ušao u kazneni iskosa sa leve strane, loptu poslao visoko iznad gola iz izgledne pozicije.

46. minut - U redovima domaćina izmena na poluvremenu, Lukića je zamenio Pavlov.

43. minut - Umalo da Gavrić ponovo zatrese mrežu. Precizan udarac veziste Zvezde, ali sada na visini zadatka golman Radnika.

40. minut - GOOOOL! Ko drugi nego Ben! Nakon loše reakcije odbrane Radnika lopta je došla do Boaćija čiji udarac brani Kostić, ali je na odbijenu loptu naleteo Ben i duplirao prednost Zvezde.

38. minut - Ne toliko zanimljiv meč u Surdulici za sada. Jedini udarac u okvir gola do sada, završio je u mreži. Crveno-beli kontrolišu meč, dok Radnik čeka grešku gostiju.

30. minut - Kanga je probao, ali lopta ide daleko iznad gola koji brani Kostić.

23. minut - Šut Spiridonovića izblokiran u poslednjem momentu. Od svega samo korner.

16. minut - GOOOOOL! GAVRIĆ! Nakon centaršuta Gajića lopta dolazi do mladog veziste koji dovodi Zvezdu do vođstva!

6. minut - Preti i Radnik, Lukić je šutirao i umalo iznenadio Borjana. Ipak, lopta ide malo iznad gola.

3. minut - Prvi pokušaj na meču preko Gelora Kange sa nekih 25 metara, ali lopta ide levo od gola Kostića.