Stadion Crvene zvezde
Alo/Milica Avramović

Stadion Crvene zvezde, Foto: Alo/Milica Avramović

Crvena zvezda je pohod ka četvrtoj uzastopnoj tituli otvorila laganom pobedom protiv Novog Pazara. Novajlija u elitinije dorastao protivnik najboljoj ekipi Srbije, izabranici Dejana Stankovića su sa pola gasa savladali goste i sačuvali snagu za sredu kad ih čeka mnogo teži zadatak i meč protiv niškog Radničkog. Da nije bilo golmana gostiju Drobnjaka, Zvezda bi sezonu otvorila najmanje "petardom", ali i ovako trener Stanković može da bude prezadovoljan. Povratnik Aleksandar Katai je za samo poluvreme pokazao da će mnogo značiti ovoj ekipi, dok je odličan utisak ostavio debitant Srđan Spiridonović, ne samo zbog gola.

Crvena zvezda - Novi Pazar 3:0

STRELCI: Spiridonović u 8, Ivanić u 13. minutu iz penala i Vulić u 81. minutu.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić (od 75. Gobeljić), Pankov, Eraković, Rodić, Sanogo (od 66. Jovičić), Ivanić (od 66. Ben), Katai (od 46. Vulić), Nikolić, Spiridonović, Tomane (od 75. Vukanović).

Novi Pazar: Drobnjak, Vukajlović, Kurdić, Delimeđac (od 67. Vlajković), Marinković, Tomić, Nedeljković, Kecap (od 67. Kurti), Dacić (od 33. Draguttinović), Resić (od 46. Hadžibulić), Kovačević.

Sudija: Bojan Nikolić.

TOK MEČA:

84. minut - zicer za Bena, brani Drobnjak.

81. minut - GOOOOL! Miloš Vulić iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara postiže prelep gol.

75. minut - poslednje dve izmene u Zvezdi, Gobeljić i Vukanović menjaju Gajića i Tomanea.

66. minut - Ben i Jovićić menjaju Ivanića i Sanoga.

64. minut - Odlična prilika za Gajića, šutirao je sa ivice šesnaesterca metara, ali Drobnjak opet spasava Novi Pazar.

53. minut - Prva prilika u drugom poluvremenu, šutirao je Vulić sa 20 metara, Drobnjak ponovo interveniše.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Dejan Stanković je izvršio prvu izmenu, umesto Kataija u igri je Vulić.

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

35. minut - Volej Kataija golman Drobnjak sjajno interveniše.

19. minut - stativa gostiju, Tomić ne daje gol iz izgledne situacije.

13. minut - GOOOOOOL! Ivanić sa penala koji je dosuđen posle prekršaja nad Tomaneom.

8. minut - GOOOOOOL! Strelac debitant Spiridonović posle odlične asistencije Kataija.