Astana Partizan
FK Partizan
Astana - Partizan

FK Partizan

Partizan je pružio fenomenalnu partiju u Kazahstanu i na krilima dvostrukog strelca Sadika stigao do prve pobede u Ligi Evrope. Imali su crno-beli još pregršt šansi za ubedljivije slavlje, ali su umesto mirne završnice ušli u dramatične poslednje minute primivši gol u 85. minutu.

Na kraju su izabranici Sava Miloševića stigli do trijumfa i uvećali bodovni saldo na četiri boda.

KRAJ UTAKMICE

90' Poslednji trenuci meča. Partizan grčevito brani gol prednosti.

85' Gol. Astana smanjuje zaostatak golom Sigurjondsona. Islanđanin je zapretio sa distance, a posle niza nepreciznih udaraca Stojković je kapitulirao. Imao je Partizan pregršt šansi koje nije iskoristio, a onda je usledila kazna.

84' Pršti na sve strane! Marković je bio u odličnoj prilici, ali Erić čuva Astanu od katastrofe.

82' Odgovorili su Kazahstanci već u sledećem napadu. Bila je ovo najozbiljnija šansa za Astanu, ali je Stojković reapoložen večeras.

81' Nova šansa za Sadika, ali Nigerijac nije uspeo da stigne do het-trika.

80' Poslednju izmeu napravio je i Savo Milošević. Brežančić je na terenu umesto Asana.

79' Astana će u završnici napasti sa tri špica. Na terenu je Janga umesto Bajsebekov.

78' Druga izmena crno-belih. Tošić je izašao, a u igri je Lazar Marković.

76' Sadik ponovo trese mrežu, ovaj put iz ofsajda. Sudije su sa zakašnjenjem, ali ispravno donele odluku.

73' GOOOL! Ponovo Sadik! Sajan gol!

66' Prva izmena u Partizanu. Šćekić je u igri umesto Sume.

65' Rotariju je pokušao sa oko 25 metara. Ozbiljno je namučio Stojkovića koji je ipak ostao nesavladan.

Kupite SVOG Đokovića i vodite ga kući, a zašto ne i na večeru, ili možda više volite Nadala i Federera! Nećete verovati kada budete videli kako Nole izgleda! (FOTO)

AUTOR: alo.rs/M.D. DATUM I VREME: 03.10.2019. 18:09 Kuda ide ovaj svet!? Novak Đoković, Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN Najbolji teniser sveta, Novak Đoković se nalazi u Tokiju gde će u četvrtfinalu tog turnira igrati protiv francuskog tenisera Luka Puja!

61' Ofsajd. Sadik je drugi put zatresao mrežu, ali ovaj gol opravdano nije priznat jer je u treutku kad je Tošić poslao loptu napadač bio u nedozvoljenoj poziciji.

57' Nižu se šanse na obe strane. Tošić je pokušao, a Erić još jednom sjajno intervenisao.

FK Partizan

56' Ne odustaje Astana od pokušaja sa distance. Još jednom je domačin probao udarcem van šesnaesterca i ponovo nije pogodio okvir gola.

53' Nova pretnja Partizana posle kornera. Ipak, Erić je bio najviši u svom petercu.

47' Suma je promašio stopostotnu šansu! Hitri ofanzivac je odlično istrčao kontru posle greške Kazahstanaca na sredini, ali je iskosa šutirao pored gola. Partizan je propustio veliku priliku da udvostruči prednost.

46' Počelo je drugo poluvreme. Kazahstanci su napravili drugu izmenu, Murtazajev je u igri umesto Kizinčenka.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1' Suma je izblokirao udarac Šomkoa, a ubrzo potom sudija je svirao kraj prvog poluvremena. Partizan odlazi na odmor sa golom prednosti zahvaljujući Sadiku.

44' Treći korner za Partizan nije doneo novo iskušenje za Erića.

FK Partizan

40' Neprecizan centaršut Rukavine iskoristili su Beograđani da krenu u kontranapad, ipak, Sadik se spetljao i izgubio poptu.

38' Brzo je odgovorio Partizan preko Asana. Japanac je povratnu loptu dočekao na 16 matara i gađao malo preko prečke.

37' Šonkov je uputio udarac pored Stojkovićevog gola. Kazahstanci poseban pritisak stvaraju na desnu stranu crno-bele ofanzivne linije, ali ta strategija ne daje rezultate.

35' Potpuno se rasplamsala igra. Astana je posle primlenog gola spustila gard što ostavlja prostora za kontre crno-belih.

FK Partizan

28' GOOOL! Partizan preko Sadika stiže do vođstva! Odlično je reagovao napadač crno-belih u gužvi pred golom rivala koja je nastala usled kornera. Sa šest metara je klizeććim startom stigao do lopte i savladao Erića!

27' Bajsebekov je lucidno probao da sa ivice šesnaesterca ugrozi Stojkovića. Iako je bio markiran, golman Partizana je dobro reagovao.

21' Sjajan udarac Uroševića! Erić je uz dosta muke loptu prosledio u korner. Posle prekida Suma je šutirao prilično neprecizno.

20' Pavlović je uputio udarac sa 20 metara, ali pored gola.

15' Tomašević nije u moguućnosti da nastavi meč. Crnogorca je zamenio Postnikov.

12' Otvorio se Partizan. Odgovorili su izabranici Sava Miloševića preko Sadika, nije to bila ozbiljna pretnja Eriću, ali je uzrokovala da se težište igre prenese na polovinu domaćina.

11' Kratak prekid zbog povrede Tomaševića. Neizvesno je da li će igrač Astane moći da nastavi utakmicu.

9' Kazahstanci imaju blagu inicijativu, ali odlično funkcioniše defanziva crno-belih predvođena od strane Ostojića i Miletića.

5' Napad Astane po levom bokuzaustavio je Ostojić. Gosti su potom imali korner, ali nisu ozbiljnije zapretili posle udarca iz ugla.

4' Uvodno odmeravanje snaga odvija se na sredini terena. Rivali su oprezni na početku meča.

Majstor iz redova Partizana nakon prvog kola nema sumnju: Ovo je velika šansa za crno-bele

AUTOR: B92/S.M. DATUM I VREME: 03.10.2019. 12:28 Četiri tima sa sličnim šansama za prolaz. Zoran Tošić, Slobodan Urošević, Foto: Alo/Marko Metlaš Fudbaler Partizana Zoran Tošić smatra da sve četiri ekipe iz grupe, u kojoj su još AZ Alkmar i Mančester Junajted, imaju podjednake šanse. Fudbaleri Partizana igraju protiv Astane u 2.

UTAKMICA JE POČELA!

FK Partizan

ASTANA - PARTIZAN

Stadion: Astana arena.

Sudija: Mohamed Al Hakimi (Švedska).

Astana: Erić - Rukavina, Šimunović, Tomašević, Šomko - Bajsebekov, Majevski, Sigurjonson, Petrušik - Kizinčenko, Rotariju.

Rezerve: Mokin, Mužikov, Tomasov, Janga, Postnikov, Murtazajev, Zalmukan.

Trener: Roman Grigorčuk.

Partizan: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Natho, Zdjelar - Tošić, Suma, Asano - Sadik.

Rezerve: Stevanović, Vujačić, Ivanović, Šćekić, Brežančić, Marković, Stevanović.

Trener: Savo Milošević.

Fudbaleri Partizana od 16:50 gostuju Astani sa željom da uvećaju bodovni saldo. Crno-beli su u prvom kolu grupne faze remizirali u Beogradu sa AZ Alkmarom (2:2), dok je kazahstanski klub upisao minimalni poraz u Mančesteru protiv Junajteda (1:0).

Savo Milošević je na teren u Kazahstanu izveo vrlo ofanzivnu postavu, a napad će uz Sadika predvoditi Tošić, Suma i Asano.

Zanimljivo je da će trojicu stranaca i Tošića pokušati da zaustave trojica fudbalera sa prostora bivše Jugoslavije Rukavina, Šimunović, Tomašević.

Bonus video: Srećko Lisinac za Alo govori o dočeku i teškom turniru koji predstoji u januaru!