EPA Peter Powell
Romelo Lukaku

EPA/Photo/Martin Meissner

Romelo Lukaku, Foto: EPA/Photo/Martin Meissner

Inter je pobedio Bajer iz Leverkuzena 2:1 u meču u kom su italijanskom gigantu dosuđena, pa poništena dva penala posle intervencije VAR tehnologije, dok je veliki favorit Mančester Junajted morao da igra produžetke protiv Kopenhagena, kluba kog je ove sezone Crvena zvezda eliminisala u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Inter je zasluženo prošao dalje, a u polufinalu će na boljeg iz dvoboja Šahtjor - Bazel. Junajted se do polufinala probi zahvaljujući golu Bruna Fernandeša sa bele tačke u 94. minutu. Đavoli će u poufinalu na pobednika dvoboja Sevilja - Vulverhempton.

KRAJ

105+4. minut - velika šansa za Lindelefa, ali nema promene rezultata.

94. minut - konačno GOOOL! Bruno Fernandeš iz penala. Bjeland je srušio Marsijala.

PRODUŽECI NA MEČU MANČESTER JUNAJTED - KOPENHAGEN.

KRAJ, INTER U POLUFINALU!

90. minut - penal za Inter, posle prekršaja nad Eriksenom. VAR ga poništava ponovo. Barela je u početku akcije igrao rukom.

86. minut - Tapsoba dobija žuti karton zbog prekršaja nad Lukakuom.

83. minut - loš pokušaj Rašforda u izglednoj situaciji.

77. minut - sad dva brza kartona za Kopenhagen, prvo Kaufman, pa onda Stage.

76. minut - velika šansa za Inter, ali brani Hradecki udarac Aleksisa Sančeza.

70. minut - menja Solskjer, u igru su ušli Nemanja Matić i Lindelof, igru su napustili Fred i Baji.

66. minut - umalo da povede Kopenhagen, ali je Ovijedo izblokiran u poslednjem trenutku.

65. minut - šansa za Sančeza, ali brani Hradecki.

63. minut - za manje od minuta oba štopera Đavola dobijaju javne opomene, prvo Megvajer, pa onda i Baji.

62. minut - šansa za Junajted, ali je Bruno Fernandeš bio neprecizan.

61. minut - Demirbaj preti udarcem sa distance, ali Handanović brani.

49. minut - žuti karton za Larsa Bendera.

POLUVREMENA

45+1. - GOOOOL! Mejson Grinvud dovodio Đavole u vođstvo. Ipak ne, VAR poništava gol. Krilni napadač Junajteda je bio u ofsajdu!

43. minut - Žuti karton za Sinkgravena.

31. minut -Žuti karton za Dambrozija.

27. minut - penal za Inter, pa poništena odluka posle intervencije VAR tehnologije.

25. minut - GOOOOOL! odmah kazna, umesto 3:0, 2:1 - Haverz smanjuje.

23. minut - zicer za Lukakua, Hradecki mu brani u situaciji jedan na jedan.

23. minut - Igrači Junajteda su tražili penal, ali je posle konsultacije sa VAR tehnologijom sudija odmahnuo rukom.

21. minut - GOOOOOL! 2:0 - za Inter - Lukaku. Belgijanac se odlično snašao posle dodavanja Janga, postigao je gol i na devetom uzastopnom meču u Ligi Evrope.

15. minut - prva izmena u Kopenhagenu, zbog povrede izlazi Boilesen, ušao je Bengston.

15. minut - GOOOOL! Inter vodi - Nikolo Barela. Vezista je natrčao na odbijenu loptu iz srca šesnaesterca i udarcem spoljnom je poslao u mrežu, golman Leverkuzena je bio nemoćan.

10. minut - pokušava i Grinvud, ali ponovo lak posao za Jonsona.

9. minut - Rašford pokušava sa više od 25 metara, lako brani golman danskog kluba.

6. minut - prvi pokušaj Đavola preko Marsijala, ali na kraju nije bilo opasnosti za gol Kopenhagena.

5. minut - kontranapad Intera, ali je odbrana Leverkuzena reagovala i presekla završni pas ka Lautaru.

TOK MEČEVA

Inter - Bajer L. 2:1

Strelci: Barela u 15. i Lukaku u 21. minutu za Inter, a Haverc u 25. za Bajer. Stadion: Merkur Špil Arena u Dizeldorfu. Sudija: Karlos del Sero (Španija).

INTER: Handanović, Godin, De Fraj, Bastoni (od 84. Škrinjar), Dambrozio (od 59. Mozes), Barela, Brozović, Galjardini (od 59. Eriksen), Jang, Martinez (od 64. Sančez), Lukaku.

BAJER L: Hradecki, Tah, L. Bender (od 85. Belarabi), Demirbaj, Tapsoba, Baumgartlinger (od 68. Amiri), Dijabi, Sinkgraven (od 68. Vendel), Palasios (od 59. Baji), Haverc, Foland (od 85. Alario).

Mančester J. - Kopenhagen 1:0

Strelac: Fernandeš u 90+5. penal. Stadion: Rajn Energi stadion u Keln. Sudija: Kleman Turpan (Francuska).

MANČESTER J: Romero, Van-Bisaska, Megvajer, Baji (od 70. Lindelof), Vilijams, Fred (od 70. Matić), Pogba, Fernandeš, Rašford (od 113. Lingard), Grinvud (od 91. Mata), Marsijal (od 120+1. Mektomini) .

KOPENHAGEN: Johnson, Varela (od 105. Bartolec), Nelson, Bjeland, Boilesen (od 15. Bengston), Biel (od 57. Ovijedo), Stage (od 105. Mudrazija), Zeka, Darami (od 57. Kaufman), Falk, Vind (od 112. Beving).