FK Sevilja, Adama Traore, Ever Banega
EPA/Ina Fassbender Pool

FK Sevilja, Adama Traore, Ever Banega, Foto: EPA/Ina Fassbender Pool

Šahtjor je deklasirao Bazel (4:1) i izborio polufinale protiv Intera, dok je petostruki osvajač Lige Evrope golom u samom finišu meča savladao Vulverhempton 1:0 i igraće protiv Mančester Junajteda u polufinalu.

Sevilja je teško, ali apsolutno zasluženo stigla do polufinala. Izabranici Đulena Lopetegija su dominirali više od 75 minuta, sve od trenutka kad Raul Himenez nije iskoristio penal za Vulvse.

U meču Šahtjora i Bazela se nije postavljalo pitanje pobednika nijednog trenutka. Klub iz Donjecka je mogao i ubedljivije da slavi, da na golu Bazela nije bilo Srbina Đorđa Nikolića, koji je, istini za volju, bio kriv za prvi gol Šahtjora.

KRAJ!!!!

90+2. minut - GOL! Van Volfsvinkel za čast Bazela.

88. minut - GOOOOOOOOOL! Lukas Okampos! Sevilja vodi.

88. minut - GOOOOOL! Dodo za 4:0.

77. minut - Banega pokušava iz slobodnog udarca sa 20 metara, brani Patrisio.

75. minut - GOOOOOOL! Alan Patrik je siguran sa bele tačke.

74. minut - PENAL za Šahtjor! Maršan je srušio Tajsona.

67. minut - Kabral je imao šansu da vrati Bazel u meč, ali je bio neprecizan.

66. minut - velika šansa za Sevilju, posle centaršuta Susa, Kunde sa pet metara šutira glavom preko gola.

64. minut - Kabral iz Bazela dobija žuti karton.

62. minut - velika šansa za En Nesirija, oslobodio se dvojice rivala, ušao u peterac, ali je očajno šutirao, pa mu je lako odbranio golman Patrisio.

53. minut - Alan Patrik dobija javnu opomenu.

52. minut - Sais ruši Susa i dobija žuti karton.

DRUGA POLUVREMENA

POLUVREMENA

37. minut - Okampos pokušava sa distance, lopta id epored gola Vulvsa.

27. minut - loš pokušaj En Nesirija iz veoma izgledne pozicije.

26. minut - Fabijan Fraj iz Bazela dobija žuti karton.

22. minut - GOOOL! Šahtjor vodi 2:0. Tajson je šutirao sa ivice šesnaesterca, a Fraj je promenio pravac lopti koja je završila u mreži.

14. minut - Suso preti, brani golman Vukova.

13. minut - Golman Sevilje Bunu brani penal Raulu Himenezu.

12. minut - PENAL za Vulverhempton. Dijego Karlos ruši Traorea i dobija žuti karton.

12. minut - Pululu dobrim udarcem preti golu Šahtjora, ali nema izjednačenja.

2. minut - GOOOL! Vodi Šahtjor. Žunior Moraes sa peterca glavom posle kornera. Marlos je centrirao, a najbolji strelac kluba iz Donjecka je matirao nesigurnog golmana Đorđa Nikolića, nekadašnjeg čuvara mreže Jagodine.

TOK MEČEVA

Vulverhempton - Sevilja 1:0

Strelac: Okampos u 88. minutu.
Stadion: Rejzen arena (Duizburg). Sudija: Danijele Orsato (Italija).

VULVERHEMPTON: Rui Patrisio, Boli, Koudi, Sais, Doerti, Dendonker, Neveš, Mutinjo (od 73. Neto), Vinagr, Traore (od 79. Žota), Raul Himenez.

SEVILJA: Bono, Navas, Kunde, Dijego Karlos, Regilon, Banega, Fernando, Đordan (od 85. Vaskez), Suso (od 89. Munir), Okampos, En Nesiri (od 85. De Jong).

Šahtjor - Bazel 4:1

Strelac: Žunior Moraeš u 2, Tajson u 22, Patrik u 75. i Dodo u 88. minutu za Šahtjor, a Van Volfsvinkel u 90+2. za Bazel.
Stadion: Veltins arena (Gelzenkirhen), Sudija: Majkl Oliver (Engleska).

ŠAHTJOR: Pjatov, Dodo, Krivcov, Bondar, Matvilenko, Antonio (od 85. Majkon), Stepanenko, Marlos (od 72. Solomon), Patrik (od 78. Kovalenko), Tajson (od 85. Tete), Moraeš (od 85. Fernando).

BAZEL: Nikolić, Vidmer, Alderet, Van der Verf (od 73. Ramires), Petreta, Džaka (od 60. Maršan), Kampo, Fraj, Štoker (od 73. Van Volfsvinkel), Pululu, Artur (od 73. Ademi).