Kristijan Pulišić
AP/John Walton

Kristijan Pulišić, Foto: AP/John Walton

Golovima Abrahama i Pulišića Čelsi je stigao do pete pobede zaredom u Premijer ligi i trećeg mesta na tabeli (2:1).

Gosti su počeli furiozno i poveli već do pet minuta kada Temi Abraham koristi odličnu asistenciju Žoržinja i prebacuje loptu preko Fostera.

Golman Foster je imao danas pune ruke posle, engleski golman je u par navrata odlično reagovao posle šuteve ofanzivaca Čelsija, posebno Mejsona Maunta koji u jednoj prilici pogađa i prečku.

Drugo poluvreme je bilo slično prvom delu igre, gosti dominiraju i u 55. minutu stižu do 2:0. Abraham je poslao oštru loptu sa desnog boka, Pulišić koristi asistenciju Engleza i udvostručava prednost Čelsija.

Ipak "stršljenovi" se ni predavali, posle jednog solo prodora Delofeua domaći tim dobija penal posle VAR pregleda. Žoržinjo je sapleo Španca koji je kasnije i sam realizovao najstrožu kaznu. Igrao se 80. minut, 2:1.

Ovim rezultatom se i završio meč, Čelsi je upisao petu pobedu zaredom u PL.