Herta - Bajern
EPA Filip Singer

Herta - Bajern, Foto: EPA Filip Singer

Fudbaleri Bajerna ubedljivo su slavili na gostovanju Herti 4:0 pre svega zahvaljujući mnogo boljoj igri u nastavku meča.

Nakon prvog poluvremena koje je završeno bez golova, posle tačno sat vremena igre gosti su poveli golom Tomasa Milera na asistenciju Ivana Perišića.

Posle blagog zatišja usledilo je furioznih 11 minuta u režiji šampiona Nemačke koji su u ovom periodu postigli čak tri gola. Prvo je Robert Levandovski duplirao prednost Bajerna u 73. minutu.

Tijago Alkantara je utrostručio vođstvo moćnih gostiju tri minuta kasnije.

Konačnih 4:0 uspostavio je odličnim skokom Perišić u 84. minutu nakon što mu je Miler vratio asistenciju.

Do kraja meča, koji je sprski fudbaler Marko Grujić odigrao ceo, domačini su pokušali da dođu do utešnog gola, ali nisu uspeli pa će morati da se okrenu narednim izazovima u borbi za opstanak u elitnom društvu.

Sa druge strane, Bajern je ovom pobedom došao na četiri boda zaostatka u odnosu na lidera Red Bul Lajpcig.