Tanjug

Srbija - Litvanija, Mitrović, Foto: Tanjug

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Srbija - Litvanija na portalu Alo!

KRAJ UTAKMICE

82' Treća izmena Krstajića, umesto Ljajića,posle deset godina u dresu Srbije zaigrao je Danijel Aleksić.

76' Izlazi Lukić, ulazi Fejsa

74' 4:1 GOOOOOL! Sjajna akcija Prijović je pasom izbacio Ljajića, koji se našao sam ispred Šetkusa i majstorski zatresao mrežu

71' 3:1 GOOOOOL! Rezervista Prijović se izvio i glavom trese mrežu Litvanije za mirnu završnicu meča.

67' Kakva asistencija petom Ljajića, Mitrović hvata volej, lopta je daleko od gola.

64' 2:1 GOOOOOL! Posle greške Rajkovića, Petrevičijus dale tek treći gol za Litvaniju u Ligi nacija.

58' 2:0 GOOOOOL! Živković je ubacio loptu sa desne strane, a na drugoj stativi je sjajno skočio Aleksandar Mitrović. To je njegov šesti gol u Ligi nacija.

51' 1:0 GOOOOOOOOL! Posle centaršuta Ljajića iz kornera sa desne strane, Žulpa je loše reagovao dok je čuvao Milenkovića i glavom zatresao sopstvenu mrežu.

46' U nastavku igramo sa dva napadača. U igru je ušao Prijović, koji će biti sa Mitrovićem u špicu. Izašao je Gaćinović.

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

34' Litvaniji se revanširao Maksimović. Njegov udarac glavom završio je pored gola.

31' Potpuno sam Januševskas posle centaršuta sa strane, rajković skida zice Litvancima i uz pomoć prečke. Najbolja šansa na meču.

30' Ljajić imao odličnu šansu iskosa, našao se sam ispred Šetkusa, ali sa Žulpom na leđima, i on je neprecizan.

28' Posle greške Rodića, Petravičijus šutira, Rajković odbija loptu u korner.

25' Ljajić u šesnaestercu gostiju šalje loptu ka Lukiću koji šutira pravo u golmana Litvanije. Mlak je to bio, slab šut.

22' Kontra koja je obećavala, Ljajić do Gaćinovića, koji šalje loš pas. Nešto što je mirisalo na šansu je propalo.

12' Još uvek nema ni polušansi za gol, Srbija trenutno neubedljiva.

6' Krenula je Srbija napadački, iako oslabljena neigranjem zvezda "orlova". Publike ima jako malo zbog lošeg vremena.

1' Srbija igra u belim dresovima, a Litvanci u za njih neuobičajenim crvenim, iako igraju ili u žutim ili na gostovanjima zelenim dresovima.

MEČ JE POČEO

Srbija - Litvanija

Alo/V.Zogović

Srbija - Litvanija, Foto: Alo/V.Zogović

U toku je intoniranje nacionalnih himni.

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos meča Srbija - Litvanija na portalu Alo!

Sastavi timova:

SRBIJA: Rajković - Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić - Maksimović, Lukić - Živković, Ljaljić, Gaćinović - Mitrović.

LITVANIJA: Šetkus - Baravikas, Girdvainis, Januševskis, Slavickas - Žulpa - Petravičius, Sirgedas, Vorobjovas, D. Kazlauskas - Černiš.

Utakmicu na stadionu Partizana sude Estonci na čelu sa Kristom Tohver.

"Orlovima" pobeda garantuje ostanak na prvom mestu, a u slučaju da Rumunija u isto vreme ne trijumfuje u Podgorici, Srbija završava kao pobednik grupe.

Prvo mesto obezbeđuje plasman u Diviziju B u sledećem ciklusu (na jesen 2020), ali i put ka EVRO 2020, u slučaju neprolaska u kvalifikacijama sledeće godine.

Prethodnu utakmicu u Livaniji pobedili smo 1:0 pogotkom Tadića iz penala. Pogledajte gol odluke.