Atalanta - Napoli
AP/Giuseppe Zanardelli

Atalanta - Napoli, Foto: AP/Giuseppe Zanardelli

Fudbaleri Atalante savladali su Napoli sa 2:0 u 29. kolu italijanske Serije A i približili su se trećeplasiranom Interu na četiri boda zaostatka.

Tim iz Bergama siguran je na poziciji koja vodi u Ligu šampiona, ali su Napolitanci porazom sebi zakomplikovali borbu za Ligu Evrope – na šestom su mestu sa 45 bodova, dva više od Milana i tri od Verone.

Stvorio je Napoli nekoliko šansi, ali nije ih koristio, za razliku od domaćih koji su sve prelomili početkom drugog poluvremena. Prvo je u 47. minutu Mario Pašalić glavom sproveo loptu u mrežu posle centaršuta Gomesa, da bi u 56. minutu Toloi uposlio Gosensa, utisak je nehotice, ali završilo se savršeno jer je Gosens pogodio mrežu.

U sledećem kolu 5. jula Atalanta gostuje Kaljariju, dok Napoli istog dana dočekuje Romu.