Eden Azar
(AP Photo/Dmitri Lovetsky)
Eden Azar

Eden Azar, Foto: (AP Photo/Dmitri Lovetsky)

Fudbaleri Holandije remizirali su u susretu sa Severnom Irskom u susretu bez pogodaka i tako ostali na drugoj poziciji grupe C sa 16 bodova.

Mogla je reprezentacija Severne Irske da ostvari i pobedu pred domaćom publikom, ali je neprecizan sa bele tačke u 32. minutu bio Dejvis.

Znatno ubedljivija bila je Nemačka koja je sa 4:0 savladala Belorusiju i overila plasman na EURO 2020, a golove za "pancere" postigli su Gintner, Gorecka i Kros koji se dva puta upisao u strelce.

Grupa C:
Severna Iska - Holandija 0:0
Nemačka - Belorusija 4:0 (1:0)
(Ginter 41, Gorecka 49, Kros 55 i 83)

Fudbaleri Belgije još jednom su prikazali sjajnu partiju, na gostovanju su pobedili reprezentaciju Rusije sa 4:1!

"Crveni đavoli" su poveli golom u 19. min, manje poznatog Azara, Torgana!

Njegov brat Eden je duplirao prednost u 33. minutu,

a onda je postigao i svoj drugi gol na meču u 40. minutu!

Četvrti gol na meču je postigao Lukaku u 74.minutu, na asitenciju Kevina De Brujnea

Počasni gol za domaćina postigao je Džikija, pet minuta kasnije!

U ostalim mečevima grupe I, Škotska je pobedila Kipar na gostovanju 2:1, a Kazahstan San Marino 3:1!

Grupa I:
Kipar – Škotska 1:2 (0:1)
(Efrem 47 -- Kristi 12, Mekgin 53)
Rusija – Belgija 1:4 (0:3)
(Džikja 79 -- Azar 19, 33, 40; Lukaku 72)
San Marino – Kazahstan 1:3 (0:3)
(Bernardi 77 -- Zajnutdinov 6, Sujumbajev 23, Šetkin 27)

Belgija i Rusija su se plasirali na Evropsko prvenstvo!

Fudbaleri Velsa zadržali su nadu da se plasiraju na Evropsko prvenstvo pobedom nad Azerbejdžanom na gostovanju rezultatom 2:0.

Gosti su poveli golom Mura u 10. minutu

A u 34. minutu na 0:2 povisio je Hari Vilson posle asistencije Danijela Džejmsa.

Hrvatska je u uzbudljivom meču protiv Slovačke, posle preokreta, obezbedila mesto na Evropskom prvenstvu naredne godine.

Hrvati su na odmor otišli sa golom zaostatka zahvaljujući Boženiku, ali su Vlašić, Petković i Perišić doneli pobedu vrednu plasmana na kontinentalnu smotru.

Grupa E:
Azerbejdžan – Vels 0:2 (0:2)
(Mur 10, VIlson 34)
Hrvatska – Slovačka 3:1 (0:1)
(Vlašić 56, Petković 60, Perišić 74 - Boženik 32)

Slovenija je pobedila Letoniju na domaćem terenu 1:0 i sačuvala šansu za direktan plasman na Evropsko prvenstvo. Autogol Tarašovsa u 53. minutu je odlučio pobednika!

Pobedu pred domaćim navijačima upisala je i Austrija koja je savladala Severnu Makedoniju rezultatom 2:1 i tako se plasirala na EURO 2020. godine

Strelci za sustriju bili su Alaba i Lainer, a Stojanovski je u sudijskoj nadoknadi uspeo samo da ublaži poraz.

Austrijanci su se tako pridružili Poljskoj koja je ranije obezbedila plasman na kontinentalnu smotru, a večeras je ukrasila pobedom u gostima Izraelu (2:1).