UEFA Liga šampiona Logo
Wikipedia
UEFA Liga šampiona Logo, Foto: Wikipedia

Kiparski APOEL je savladao Karabag sa 2:0 u revanš meču kvalifikacija za Ligu šampiona i plasirao se u plej-of.

Kopenhagen napada, Zvezda se brani sa igračem manje! Produžeci ili odluka, finiš daje odgovor! (VIDEO + FOTO)

AUTOR: Alo.rs/V.Ž. DATUM I VREME: 13.08.2019. 21:39 Pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu za plasman u grupnu fazu Lige šampiona igrati sa švajcarskim Jang Bojsom 81' Simić ulazi umesto Boaćija. Treća izmena Vladana Milojevića Evo kako je Milunović dobio drugi žuti i automatski crveni karton 62' Holse pokušava sa distance, preko gola!

Prvi meč je bio završen rezultatom 2:1 za kazahstanski klub, koji je do 68. minuta revanš meča imao prednost, uprkos vođstvu protivnika od 1:0.

Gol kojim je APOEL uspeo da se plasira u dalji tok kvalifikacija postigao je srpski vezni fudbaler Uroš Matić.

Posle pravog karambola na ivici šesnaesterca Karabaga lopšta je stigla do Matića, a on je uspeo da je levom nogom plasira u desni ugao protivničkog gola.

Prethodno je prvi pogodak za APOEL je u 34. minutu utakmice postigao Tomas De Visenti, iz jedanaesterca.

Rozenborg je prošao dalje posle pobede od 3:1 protiv NK Maribora. Istim rezultatom se završila i prva utakmica ova dva tima, tako da Rozenborg ukupnim rezultatom od 6:2 ide u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Gosti su poveli golom Vankasa u finišu prvog poluvremena. U drugom delu igra igrači Rozenborga su zaigrali daleko bolje pa su tako već u 53 .minutu izjednačili preko Aleksandra Soderlenda, a do potpunog preokreta doveo ih dvostruki strelac Andres Konradsen prvo u 61. minutu pa onda 20 minuta kasnije.

Gol Aleksandra Soderlenda

Dvo pogotka Konradsena

Briž je u spektakularnom revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona uspeo da eliminiše kijevski Dinamo.

Meč je završen rezultatom 3:3.

Ekipa iz Belgije je u ukrajinsku prestonicu stigla sa jednim golom viška iz prve utakmice, ali je dvomeč vraćen na nulu već u šestom minutu.

Ajaks je proživeo dramu na svom stadionu, ali je uspeo da pobedi PAOK sa 3:2 i da stigne na korak od novog učešća u elitnom takmičenju.

Posle remija u Solunu (2:2), Ajaks je na svom terenu gubio od 23. minuta, u 32. je Dušan Tadić promašio penal, ali je potom realizovao dva, u 43. i 85. minutu. Prvi gol.

Drugi gol

Olimpijakos je posle 1:0 u Istanbulu protiv Basakšehira na svom terenu slavio sa 2:0, golovima Rubena Sameda u 55. minutu i Matjea Valbuene, iz penalan u 78. minutu.

Dva šokantna rezultata za kraj. Dva evropska prvaka ispala su iz kvalifikacija za Ligu šampiona. I to pred svojom publikom nakon što su se u prvim utakmicama neporaženi vratili kući. Seltik i Porto sele se u Ligu Evrope!

Bolji od Seltika bio je rumunski Kluž, koji se dva puta vraćao iz mrtvih preko Bilela Omranija, da bi na kraju iskoristio to što su Škoti morali da jure pobedu i u šestom minutu sudijske nadoknade stigao do konačnih 4:3! George Tukudean, u trenucima kad se tenzija mogla seći nožem, ostao je toliko hladnokrvan da je lobovao Skota Bejna.

Šok i na stadionu Dragao na kome se Krasnodar zaleteo na Porto kao da je Barselona lično. Tri gola dali su Rusi domaćinu za svega 34 minuta i utabali sebi put ka pobedi od 3:2.