Valensija
EPA/ManuelBruque
Valensija

Valensija, Foto: EPA/ManuelBruque

Valensija je prva pripretila preko Uroša Račića, šut srpskog internacionalca je ipak odbranjen - domaćima pripao tek korner. Na drugoj strani Domenek je morao da brani šut Vidala, ali protiv udarca Kaljerija nema spasa.

Napadač Osasune pogađa posle odbitka, gosti iz Pamplone vode od 42. minuta.

Mogla je Osasuna da udvostruči svoje vođstvo posle šuta Tora, Domenek odličan. Na drugoj strani pokušao je Gomez, Herera odlično prati akciju i brani šut napadača. A onda 69. minut i dosta sreće za Valensiju.

Dugo je trajala akcija domaćih, lopta stiže do Muse koji je ušao desetak minuta kasnije, mladi ofanzivac šalje oštar centaršut na koji natrčava Unaji Garsija, koji postiže autogol za 1:1.

Gosti su imali opasne šanse, ponovo je Kaljeri oprobao svoj šut a u jednom od pokušaja pogodio je i samu stativu. Kod Valensije kapiten Gaja je imao dobru šansu za vođstvo, šut levog beka prolazi tik pored gola.

Veliku priliku imao je i Sančez u nadoknadi, Osasuna ima za čime da žali.