Branislav Bane Ivanović
EPA/ANATOLY MALTSEV

Branislav Bane Ivanović, Foto: EPA/ANATOLY MALTSEV

Fudbaleri Bešiktaša i Olimpije slavili su u prvim mečevima III kola kvalifikacija za Ligu Evrope najavili duele sa beogradskim "večitim".

Turski klub je minimalnim rezultatom savladao austrijski LASK, pa ga čeka neizvestan revanš u Lincu za sedam dana.

Gol Rajana Babela u šestom minutu je najavio ubedljiv trijumf istanbulskih crno-belih, ali je domaćin u nastavku bio užasan u završnici (9 šuteva, 1 u okvri gola).

Bolji iz ovog dvomeča će u plej-ofu za plasman u LE igrati sa pobednikom duela između Partizana i Noršelana, a srpski tim je slavio 2:1 u Danskoj u prvom susretu.

U međuvremenu, ljubljanska Olimpija je odradila pola posla protiv finskog HJK sa 3:0 u Stožicama, pa je očekuje formalnost u revanšu u Helsinkiju.

Pogocima dvostrukog strelca Abasa, te Kronavetera koji je realizovao penal, Slovenci će na miru da posmatraju revanš meč III kola kvalifikacija za LŠ između Spartaka iz Trnave i Crvene zvezde.

Poraženi tim iz ovog dvomeča će se za Olimpijom boriti za evropsku jesen. U boljem položaju su Slovaci, jer su izborili 1:1 u prvom susretu u Beogradu u utorak.

Posao u ovoj rundi kvalifikacija završio je grčki Olimpijakos, koji je sa 4:0 pregazio švajcarski Lucern, dok je u jednom od derbija runde engleski Barnli odoleo prošlosezonskoj turskoj senzaciji Bašakšehiru sa 0:0 u Istanbulu.

Potencijani rival Spartaka, belgijski Genk nosi 2:0 u Poznanj, dok su Gent i Bazel zabeležili minimalne pobede na gostovanjima u Poljskoj i Holandiji.

Fudbaleri Zenita i Fejenorda doživeli su teške poraze u prvim mečevima III kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ruski klub, proteklih godina redovni učesnik LŠ i LE, izblamirao se na gostovanju u Belorusiji, Dinamo Minsk slavio je sa 4:0!

Domaći tim je već u prvom poluvremenu tri puta zatresao mrežu gostiju iz Sankt Peterburgu, u čijoj odbrani je igrao i srpski reprezentativac Branislav Ivanović.

Identičan debakl Fejenord je doživeo u Slovačkoj, na gostovanju Trenčinu. I u ovom slučaju domaćin je imao 3:0 već na poluvremenu.