Bajern Minhen, Union Berlin
EPA-EFE/Matthias Hangst

Bajern Minhen, Union Berlin, Foto: EPA-EFE/Matthias Hangst

Bajern je tako nakon poraza u Ligi šampiona od Pari Sen Žermena (2:3), kiksnuo i u domaćem prvenstvu.

Mučila se ekipa Hansa Flika od početka meča. Nikako nisu uspevali da probiju bunker gostiju. Ipak, u 68. minutu su napokon pronašli način da postignu gol, a strelac je bio Musijala posle asistencije Tomasa Milera.

A onda šok u 85. minutu. Igrači Berlina su munjevito izveli aut, Andrič je povukao loptu, izbio ispred Nojera, a potom dodao Ingvartsenu, koji poravnjava rezultat i postavlja konačnih 1:1.

Najviše uzbuđenja bilo je na meču između Ajntrahta i Volfsburga, a slavio je tim iz Frankfurta sa 4:3.

Ekipa Volfsburga je povela na ovom meču već u šestom minutu golom Bote Bakua. Samo dva minuta kasnije rezultat je poravnao Kamada. Zatim na scenu stupa Luka Jović koji postiže gol u 27. minutu za vođstvo Frankfurta.

Novo izjednačenje Volfsburgu doneo je Veghorst u 46, da bi Andre Silva i Erih Durm brzo odgovorili i u narednih petnaestak minuta najavili trijumf domaćih.

Pobedu je ostvario Lajpcig protiv Verdera sa ubedljvih 4:1, dok su bodove podelili Herta i Borusija Menhengladbah - 2:2.