Luis Suarez (Atletiko Madrid)
EPA-EFE/JuanJo Martin

Luis Suarez (Atletiko Madrid), Foto: EPA-EFE/JuanJo Martin

Fudbaleri Atletika i Reala odigrali su 1:1 u gradskom derbiju u okviru 26. kola La Lige.

U velikom gradskom derbiju na stadionu "Vanda Metroplitano" Atletiko je poveo u 15. minutu golom Luisa Suareza, a bod Realu doneo je Karim Benzema u 88. minutu.

Atletiko je i dalje prvi na tabeli sa 59 bodova, tri boda više, ali i utakmicom manje od drugoplasirane Barselone.

Real je treći sa 54 boda iz 26 utakmica.

Fudbaleri Selte pobedili su na gostujućem terenu Uesku 4:3.

Selta je povela u petom minutu golom Santija Mine, a domaći su preokrenuli golovima Dimitriosa Siovasa u 14. i Rafaela Mira u 16. minutu. Ekipa iz Viga izjednačila je u 37. minutu pogotkom Nolita, a povela je u 52. minutu preko Uga Maloa.

Ueska je izjednačila na 3:3 pogotkom Davida Fereira u 74. minutu, a dva minuta kasnije pobedu Selti doneo je Fransisko Beltran.