Arsenal
EPA/Andy Rain
Arsenal

Arsenal, Foto: EPA/Andy Rain

U derbiju 24. kola Premijer lige Čelsi večeras na ''Stamford Bridžu'' nije iskoristio prednost igrača više. Arsenal je osvojio veliki bod, imajući u vidu da je postigao dva gola bez isključenog Davida Luiza. ''Plavci'' su ipak ostali na četvrtom mestu, a Arsenal je u sredini tabele, ali slađi deo kolača ipak ide gostima. Na kraju, 2:2!

Problemi za ''Tobdžije'' počeli su u 26. minutu. Mustafi je pogrešio na svojoj polovini, Ejbraham je osvojio loptu, ušao u kazneni prostor, gde ga obara David Luiz i ne samo što je to bio penal za Čelsi, nego i direktan crveni karton za defanzivca Arsenala.

Žoržinjo je realizovao najstrožu kaznu i Čelsi je poveo sa 1:0.

Taj gol je obeležio prvo poluvreme, a mnogo više uzbuđenja bilo je u nastavku.

Arsenal je izjednačio u 63. minutu, kada je N'Golo Kante kiksnuo na sredini terena, okliznuo se, što je iskoristio Martineli, krenuo potpuno sam ka golmanu Arizabalagi i rutinski ga na kraju savladao - 1:1.

Tek tada je postalo zanimljivo.

Usledile su tri izmene u Čelsiju, a domaći su do novog vođstva stigli u 84. minutu, kada je Aspilikueta pogodio za 2:1.

Činilo se da Arsenal više neće imati snage da uzvrati, ali samo tri minuta kasnije, Beljerin sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa desne strane donosi bod ''Tobdžijama'' i postavlja konačnih 2:2.