Barselona - Viljareal
AP/Joan Monfort

Barselona - Viljareal, Foto: AP/Joan Monfort

U ovoj utakmici sve je bilo gotovo već nakon prvog poluvremena u kojem je Barselona zaista bila furiozna.

Katalonci su poveli već u 15. minuti kada je Alba sjajno prošao po levoj strani i uposlio Fatija koji je loptu zakucao u mrežu Asenja. Samo četiri minuta kasnije Fati je ponovo bio u centru pažnje.

Ovaj put asistirao je Kutinjo, a ovaj talentovani 17-godišnjak ponovo matira golmana Viljareala za 2:0. U 35. minutu Fati je ponovo u centru pažnje jer je uspeo da izbori penal. Odgovornost je preuzeo Leo Mesi i uspeo da povisi na 3:0.

U samom finišu prvog dela Barselona stiže i do četvrtog gola. Nakon centaršuta Mesija autogol je postigao Tores i ispostavilo se da je to bio konačan rezultat ove utakmice.

Barcelona je u drugom delu imala još nekoliko dobrih šansi, a većinom je pretio Mesi. Ipak, rezultat se nije mijenjao i Barsa je zasluženo upisala prvu pobedu u sezoni.