Luka Milivojević
AP

AP

Luka Milivojević, Foto: AP

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su u gostima Lester sa 4:1 u poslednjoj večerašnjoj utakmici 27. kola engleske Premijer lige. Gosti iz Londona poveli su golom Mišija Batšuaija u 40. minutu, da bi Lester izjednačio u 64. pogotkom Džonija Evansa.

Vilfred Zaha je 70. minutu ponovo doveo "orlove" do prednosti, da bi u 81. Luka Milivojević iz jedanaesterca povisio na 3:1, a konačan rezultat u 93. postavio je Zaha svojim drugim golom.

Kristal Palas je 13. na tabeli Premijer lige sa 30 bodova, dva manje od Lestera na 12.

Barnli je ugostio tim Totenhema u okviru 27. kola Premier Lige, a meč je završen trijumfom domaćeg tima, 2:1.

Do vođstva je prva došla ekipa Barnlija, u 57. minutu utakmice, a golu je prethodio jedan sumnjivi korner, kada je izgledalo da je lopta trebala da pripadne igračima Totenhema. Nakon tog kornera, najsnalažljiviji je bio Kris Vud i Barnli je poveo.

Kejn je izjednačio svega minut kasnije iz sporne situacije kada su mnogi smatrali da je ofsajd, ali poput Barnlijevog prvog vođstva, nisu dugo trajale ni Totenhemove nade. Gudmundson je u 83. minutu napravio dva dobra driblinga, ušetao se u šesnaesterac i asistirao Ešliju Barnsu za novi pogodak i prednost od 2:1.

Totenhem je ostao na 60 bodova, čak pet manje od prvoplasiranog Sitija, a četiri od Liverpula koji ima i meč manje.