AP/Matt Dunham
Sergej Milinković Savić

AP/Gregorio Borgia

Sergej Milinković Savić, Foto: AP/Gregorio Borgia

Bajern i Čelzi su kao i u prvim utakmicamam osmine finala, i u revanšima pobedili Lacio i Atletiko i tako overili vize za četvrtfinale, gde ih čekaju Mančester Siti, Real, Bajern, Porto, Borusija iz Dortmunda i Liverpul.

U Londonu se gotovo nijednog trenutka nije postavljalo pitanje ko će dalje. Bledi Atletiko nije ličio na ekipu koja je sposobna za velika dela, a posle gola Ziješa bilo je sve jasno. Atletiko je prvu pravu šansu imao u trećem minutu nadoknade meča?! Očigledno je da je ekipa Dijega Simeonea u krizi i veliko je pitanje da li će uspeti da osvoji titulu u Španiji, iako je pre samo pet kola delovala nedostižno za Real i Barselonu. Čelsi je pokazao da je sa Tomasom Tuhelom na mestu menadžera totalno drugačija ekipa od one koju je vodio Frenk Lampard, i biće veoma ozbiljan takmac bilo kom rivalu u četvrtfinalu.

Bajern je rutinski odradio posao protiv Lacija, u meču u kom je Rimljane kao kapiten predvodio Sergej Milinković-Savić.

Tok utakmica mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

KRAJ UTAKMICA

90+5. GOOOOOL - Emerson overava pobedu Čelsija

90+3. minut - Žoao Feliks ima odličnu šansu, ali brani Mendi

Sudija iz Italije je odmah izvadio crveni karton i poslao nekadašnjeg člana Partizana u svlačionicu, čini se opravdano

82. minut - CRVENI KARTON! Stefan Savić dobija direktno isključenje zbog udaranja Ridigera

82. minut - GOOOL! Parolo za čast Lacija

73. minut - GOOOOOOOL! Čupo-Moting duplira prednost Bajerna, za ukupnih 6:1, na asistenciju Alabe

72. minut - Koke dobija javnu opomenu

70. minut - Korea iz Lacija dobija žuti karton

69. minut - Lemar menja Tripijea

67. minut - Levandovski pogađa stativu

57. minut - Oblak brani udarac Ziješa

53. minut - Dembele menja Karaska

51. minut - Saul dobija žuti karton

46. minut - Hermos menja Lodija u Atletiku

46. minut - izmene i u Bajernu i u Laciju

DRUGA POLUVREMENA

POLUVREMENA U MINHENU I LONDONU

41. minut - Žoao Feliks šutira sa ivice šesnaesterca, ali lako brani Mendi

39. minut - Sergej dobija javnu opomenu

34. minut - GOOOOOOL! Ziješ za vođstvo Čelsija i džinovski korak ka četvrtfinalu, asistent je bio Verner

33. minut - GOOOOL! - Levandovski iz penala, prethodno je Murići faulirao Gorecku

31. minut - Haverc dobija žuti karton posle udaranja laktom Savića

28. minut - Sane pokušava, ali Lacio i dalje ima netaknutu mrežu

26. minut - Radu iz Lacija dobija žuti karton u Minhenu

20. minut - Verner je mogao i morao bolje iz srca šesnaesterca

13. minut - udarac SMS-a, brani golman Bajerna

10. minut - posle polukontre bek Čelsija Alonso sa ivice šesnaesterca šutira pored gola

4. minut - Levandovski prvi preti u Minhenu

BAJERN - LACIO 2:1

STRELCI: Levandovski u 33. iz penala i Čupo-Moting u 73. minutu zaBajern, a Parolo u 82. za Lacio.

BAJERN: Nibel, Pavar, Boateng (od 46. Zile), Alaba, Ernandez, Kimih, Gorecka (od 64. Dejvis), Sane, Miler (od 71. Musijala), Gnabri, Levandovski (od 71. Čupo-Moting).
LACIO: Reina, Ačerbi, Radu, Marušić, Milinković-Savić, Eskalante (od 84. Akpa-Akpro), Alberto, Fares (od 46. Lulić), Lacari (od 57. Parolo), Korea, Murići (od 55. Pereira).

SUDIJA: Ištvan Kovač (Rumunija).

ČELSI - ATLETIKO 2:0

STRELAC: Ziješ u 34. i Emerson u 90+4. minutu.

ČELSI: Mendi, Aspilkueta, Zuma, Ridiger, Kante, Kovačić, Markos Alonso (od 90+4. Čilvel), Džejms, Ziješ (od 77. Pulišić), Haverc (od 90+4. Emerson), Verner (od 83. Hadson-Odoji).
ATLETIKO: Oblak, Tripije, Savić, Himenez, Lodi (od 46. Hermoso), Saul, Koke, Ljorente, Karasko (od 53. Dembele), Feliks, Suarez.

SUDIJA: Danijele Orsato (Italija). CRVENI KARTON: Stefan Savić (Atletiko) u 82. minutu.