Borusija Dortmund
EPA-EFE/RONALD WITTEK

Borusija Dortmund, Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK

* Fudbaleri Borusije iz Dortmunda osvojili su prvi trofej u sezoni

* Dortmund je uspeo da dođe do pobede iako je bio statistički dosta lošiji od protivnika, te uputio pet udaraca ka golu naspram 16, odnosno imao samo 34 odsto poseda lopte

* Dortmund je došao do šeste titule Superkupa Nemačke, dok je Bajern ostao na sedam trofeja

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Bajern Minhen sa 2:0 u okviru Superkupa Nemačke.

Igralo se na stadionu "milionera" koji je sigurno više prijao ekipi Lusijena Favrea, pa smo videli odličnu partiju Borusije koja će ove sezone biti ozbiljniji pretendent za titulu u Nemačkoj.

U prvih 45 minuta nismo videli niti jedan gol, ali jesmo nekoliko veoma izglednih prilika za Borusiju koja je lako mogla da povede pre odlaska na odmor.

Ono što nisu učinili tada, učinili su samo tri minuta po nastavku meča kada je Pako Alkaser preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca i zatresao mrežu do tada nesavladivog Nojera.

Krenuo je Bajern na sve ili ništa, pretio preko Komana, ali nakon promašaja usledila je brza kontra i kazna koju je golom krunisao Džejdon Sančo u 69. minutu za veliko slavlje na Signal Iduna Parku.