Bajern
EPA-EFE/RONALD WITTEK
Bajern

Bajern, Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Hofenhajma savladali su Bajern u Minhenu sa 2:1, u sedmom kolu nemačke Bundeslige.

Posle ne tako zanimljivog prvog poluvremena, domaće navijače je zadesio šok u 53. minutu, kada je Sargis Adamijan napravio pometnju u kaznenom prostoru Nojera i savladao ga udarcem po golmanovoj levoj strani.

Ofanziva ekipe Nika Kovača se isplatila u 73. minutu, kada je Robert Levandovski postigao gol!

Sva tri boda su otišla u ruke gostima pošto je reprezentativac Jermenije postigao svoj drugi gol na meču!

U još jednom derbiju vrha Bundeslige, fudbaleri Frajburga i Borusije Dortmund remizirali su rezultatom 2:2.

"Milioneri" su poveli u 20. minutu golom Aksela Vitsela!

Domaćin je stigao do izjednačenja u 55.minutu golom Đanluke Valdšmita!

Imali su tri boda gosti u džepu pogotkom Hakimija,

ali su podeljeni bodovi autogolom Akanđija, posle udarca Lusijena Favre lopta se odbila od igrača gostiju i ušla u gol!

Mnogo uzbuđena videli smo i u Leverkuzenu, Bajer je uzeo bod gostujućem Lajpcigu rezultatom 1:1.

Domaćin je poveo u 66. minutu kada se u strelce upisao Kevin Foland, ali je već 12 minuta kasnije bod svojoj ekipi doneo rezervista Kristofer Nkunku.

U poslednje meču popodnevnog subotnjeg termina, Majnc je slavio na gostovanju Paderbornu – 2:1.

Gosti su poveli u osmom minutu preko Kuaisona, da bi šest minuta kasnije Ben Zolinski poravnao rezultat. Pobedu Majncu doneo je Danijel Brosinski sa penala u 32. minutu igre.

Fudbaleri Šalkea odigrali su nerešeno sa Kelnom (1:1), u poslednjem meču subotnjeg programa.

Klub iz Gelzenkirhena je nakon tri vezane pobede u septembru, ponovo doživeo neuspeh.

Prvi do pogotka su ipak došli domaći u 72. minutu. Sa leve strane centrirao je Očipka, na drugu stativu loptu glavom prebacio je Sane, da bi u petercu najpribraniji bio Suat Serdar, koji je postigao svoj četvrti pogodak u sezoni.

Sve do nadoknade vremena delovalo je da će to biti jedini gol na meču. Ipak, kapiten gostiju Jonas Hektor koristi dobro izveden korner Kainca i postavlja konačnih 1:1.