EPA/Andrej Čukić
Crvena zvezda - Bajern Minhen

AP/Darko Vojinović

Crvena zvezda - Bajern Minhen, Foto: AP/Darko Vojinović

Kraj meča! Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su 0:6 od Bajern Minhena. Robert Levandovski je postigao četiri pogotka, a strelci su bili i Gorecka, kao i Toliso. Ovo je najubedljiviji poraz u istoriji Crvene zvezde u evropskim takmičenjima.

89' GOL! 0:6! Poigrali su se još jednom igrači Bajerna, kao na malom fudbalu, na kraju i Toliso matirao Borjana.

87' Mirko Ivanić je imao šansu, šutirao iz drugog plana, ali dobro je bio postavljen Manuel Nojer.

EPA/Srdjan Suki

Crvena zvezda - Bajern Minhen, Foto: EPA/Srdjan Suki

84' Toliso je izašao jedan na jedan sa Borjanom, ali nestvarno interveniše kanadski golman. Spasao je još jednom mrežu Zvezde, nakon njegove odbrane lopta se odbila u prečku.

83' Smirio je Bajern napade nakon izlaska Levandovskog, ali i dalje drže loptu praktično non-stop u svom posedu. Zvezda nema priliku za ozbiljne akcije.

77' Četvorostruki strelac Levandovski napušta igru. Umesto njega Tomas Miler.

Robert Levandovski, Foto: AP/Darko Vojinović

77' Ivanić dobija priliku umesto Njegoša Petrovića.

76' Odlična prilika za Roberta Levandovskog, ali šutirao je pravo u Borjana. Ipak, sudija je naknadno pokazao ofsajd.

72' Teren je napustio Garsija, ušao je Pankov. Zvezda će u narednom periodu igrati sa trojicom defanzivaca u poslednjoj liniji.

67' OPET LEVANOVSKI! 0:5! Zaista je neverovatno kako izgleda odbrana Zvezde kada uđe Levandovski u šansu, još jednom su zanemeli pred Poljakom. Ovo je već jako neprijatno.

64' ROBERT LEVANDOVSKI! 0:4! Postiže treći pogodak Poljak, Rodić kasni u blok, a Levandovski se centarforski izborio za poziciju i bez po muke ubacio loptu u mrežu.

60' I to je to! 0:3! Nema ofsajda, Robert Levandovski je prihvatio odbitak na nekoliko metara od gola Zvezde i lagano savladao nemoćnog Milana Borjana.

57' Solidan pokušaj Vukanovića. Lep pas Boaćija, Aleksa Vukanović se oslobodio svog čuvara, ali je otišao previše u desnu stranu i na kraju njegov udarac nije mogao da bude bolji. Lopta je otišla preko prečke.

53' GOL! 0:2! Siguran je bio Levandovski sa bele tačke, lopta u jednu, a Borjan u drugu stranu. Sad je to već veoma, veoma težak zadatak za četu Vladana Milojevića.

52' Miloš Degenek je igrao rukom. Penal za Bajern.

51' Povratna lopta Komana za Gorecku. Srećom, nije jako šutirao nemački reprezentativac, Borjan je lako intervenisao.

46' Odlučan početak drugog poluvremena za Zvezdu. Ušla je u polupriliku ekipa Vladana Milojevića, ali intervenisao je Nojer na vreme.

Počelo je drugo poluvreme. Nema izmena u obe ekipe.

Marko Ivković Jagoda

Alo! D.N.

Marko Ivković Jagoda, Foto: Alo! D.N.

Kraj prvog poluvremena. Bajern vodi 0:1 pogotkom Gorecke. Postigli su gosti još jedan gol, ali je opravdano poništen nakon gledanja VAR-a. Zvezda je malo šta pokazala, bez prave igre i bez ijedne iole pristojne šanse. Očekujemo bolji nastavak meča Milojevićevih pulena.

41' Sva sreća! Kakav pogodak Roberta Levandovskog, prelepo mu je ostavio loptu Toliso, defanzivci Zvezde su se samo pogledali i Poljak rešava preciznim udarcem u suprotan ugao. Ali ne! Rukom je igrao Toliso, VAR je doneo radost "Delijama".

36' Crveno-beli ne uspevaju da pređu polovinu terena, Bajern ima maštovite akcije, ali bez većih šansi u ovom periodu igre.

31' Korner za Zvezdu, Marin je izveo, ali bez prilike za crveno-bele.

26' Posle dobrog centaršuta je pogrešio Levandovski, srećom nije ušao u ozbiljniju šansu.

22' Mirni period, Bajern je očito zadovoljan početkom meča. Crvena zvezda ne uspeva da organizuje ozbiljniji napad.

16' Igrači nemačkog tima su uputili čak osam udaraca ka golu Zvezde do ovog trenutka.

14' GOL! 0:1! Strelac Gorecka! Posle centaršuta Kutinja, Gorecka je bio najviši u skoku i pod prečku je pogodio glavom nemački reprezentativac.

12' Koman je opalio levom nogom, Milan Borjan je izbio loptu u korner.

10' Kutinjo je probao sa ivice šesnaesterca, lopta zakačila igrača u bloku, pa polako stigla u Borjanove šake.

7' Ogromna, ogromna šansa za Levandovskog! Degenek je napravio strašnu grešku, Leva ostao sam ispred Borjana, ali srećom šutirao pored gola.

7' Milunović dobija žuti karton.

5' Prilika za Bajern, odbitak je sa 12-13 metara sačekao Levandovski i šutirao, Borjan hvata živu loptu.

3' Prvi centaršut u kazneni Zvezde, na pravom mestu Kanjas. Korner je za Bavarce.

tribine na meču Crvena zvezda - Bajern

Alo/Ivan Džodić

tribine na meču Crvena zvezda - Bajern, Foto: Alo/Ivan Džodić

21:00 Meč počinje!

20:55 Mušema se vijori na centru stadiona "Rajko Mitić", himna Lige šampiona ide sa zvučnika, sve je spremno za početak.

20:45 Ostalo je 15 minuta do početka utakmice, stadion izgleda impresivno.

20:15 Tribine se pune pred veliki meč Zvezde i Bajern Minhena.

Stadion

Stadion "Rajko Mitić" pred početak meča Zvezde i Bajer, Foto: Alo/Ivan Džodić

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudija: Bjorn Kujpers

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Kanjas, Petrović, Vukanović, Marin, Garsija, Boaći

Trener: Vladan Milojević

sastavi Zvezde i Bajerna

Flashscore printscreen

sastavi Zvezde i Bajerna, Foto: Flashscore printscreen

Bajern Minhen: Nojer, Pavar, Martinez, Boateng, Dejvis, Toliso, Tijago, Koman, Kutinjo, Gorecka, Levandovski

Trener: Hans Flik

Podsetimo se kako je to izgledalo 1991. u polufinalu Kupa šampiona. "Delije" su i danas zahvalne Augentaleru.

U utakmici pretposlednjeg, 5. kola B grupe fudbalske Lige šampiona, od 21 sat na stadionu "Rajko Mitić" Crvena zvezda igra protiv minhenskog Bajerna.

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević rekao je da će njegov tim učiniti sve da iznenadi veliki Bajern.

"Dolazi nam u goste velika ekipa, jedna od najboljih na svetu. Daćemo sve od sebe da pružimo najbolju igru u spektaklu. Nadam se punom stadionu, da nas navijači nose 90 minuta. Videćemo za koliko će to biti dovoljno", rekao je Milojević u ponedeljak na konferenciji za medije na stadionu "Rajko Mitić".

Duel sa gigantom iz Bavarske, drugi u sezoni nakon poraza 3:0, zbog povrede propušta Milan Pavkov, dok je Dušan Jovančić neizvestan.

"Da li smo previše respektovali Bajern i Totenhem? Ovo nije pozorište da sami imate predstavu, tu je i protivnik. Uvek može bolje, ali još nismo na nivou tih velikih ekipa", rekao je Milojević, podsetivši da će adut Zvezde biti velika podrška sa tribina.

Vladan Milojević

AP Tess Derry

Vladan Milojević, Foto: AP Tess Derry

Prema njegovim rečima privilegija je igrati protiv timova kao što su Bajern i Totenhem.

"Nojer, Son, Levandovski, samo da ih vidite. Za dve godine u Ligi šampiona dolazili su svetski asovi, pojedini su videli prvi put Beograd, kao i legendarnu "Marakanu".

Milojević otkriva da ne želi da se bavi kalkulacijama i eventualnom pobedom koja bi verovatno značila ostanak u Evropi.

"Stvarno se ne plašim ničega. Preuzimam na sebe sve, pa šta bude", zaključio je Milojević, uz konstataciju da se Bajern razlikuje od odlaska hrvatskog trenera Nika Kovača i sada igraju direktnije.

Trener Bajerna Hans Flik pozvao je svoje fudbalere na oprez za meč protiv Crvene zvezde u Ligi šampiona, posebno zbog bučne atmosfere u Beogradu.

Hans Flik

Darko Vojinović

Hans Flik, Foto: Darko Vojinović

Flik, koji je nedavno zamenio Hrvata Nika Kovača na klupi velikana iz Minhena, smatra da će biti znatno drugačiji meč nego što je bio na Alijanc areni (3:0).

"Moramo da budemo maksimalno skoncentrisani. Znamo da je Zvezda ranije pobeđivala velike ekipe. Tražićemo trijumf kako bismo završili posao oko prvog mesta", rekao je Flik na konferenciji za novinare u Beogradu.

Flik se nada pravoj reakciji njegovog tima na buku sa tribina već od starta.

"Utakmice na svom terenu se uvek razlikuju u odnosu kada si u gostima. Atmosfera je ovde posebna, ukazao sam igračima na tu činjenicu i jedva cekam da osetim atmosferu koja jača protivnika. Zato je cilj da od prvog minuta pokažemo snagu", rekao je trener Bavaraca.

Džerom Boateng je spreman, kaže Flik, ali navodi da još nije doneo odluku ko će biti u startnoj postavi.