Musa Dijabi
EPA-EFE/LARS BARON
Musa Dijabi

Musa Dijabi, Foto: EPA-EFE/LARS BARON

Borusija iz Dortmunda je praktično ispala iz trke za titulu u Nemačkoj. U derbiju vanrednog 17. kola Bundeslige žuto-crni su u Leverkuzenu poraženi 1:2 i sad imaju sedam bodova manje i meč više od lidera Bajerna.

Domaći su u derbiju kola došli već u 14. minutu kada je strelac bio Musa Dijabi. Perfektnu dugu loptu poslao mu je Leon Bejli. Klub iz Leverkuzena imao još tri velike prilike, dva puta preko Dijabija i jednom kada se u šansi našao Lukas Alario.

Dortmund je praktično iz prve prave prilike izjednačio. Igrao se 67. minut kada je Julijan Brandt efektno pogodio sa 20 metara. Samo dva minuta kasnije isti igrač je mogao da donese potpuni preokret, ali je njegov pokušaj u poslednjem momentu izblokiran. I onda je u 80. minutu viđen momenat odluke. Katastrofalnu grešku napravio je Toma Menije, predao je loptu rivalu, paje usledila ekspresna kontra i gol Florijana Firca.