EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL
Bajern Minhen, Tomas Miler

EPA-EFE/ANDREAS SCHAAD

Bajern Minhen, Tomas Miler, Foto: EPA-EFE/ANDREAS SCHAAD

Šampion Bundeslige, ekipa Bajerna, stigal je samo do boda na gostovanju ekipi Augsburga.

Imali su izabranici trenera Kovača veliku priliku da dođu do pobede, ali primili su gol u drugom minutu nadoknade vremena za 2:2 i tako ostali bez celog plena.

Domaćin je poveo u prvom minutu golom Rihtera,

Levandovski je nastavio sjajnu seriju golova ove sezone u 14. minutu, na asistenciju Gnabrija, koji je potpisao preokret u 49. minutu.

Ipak, Augsburg je došao do remija u drugom minutu nadoknade golom Finbogasona.

Ni Lajpcig na svojoj "Red Bul areni" nije mogao više od remija, iako je poveo golom Tima Verenera u 54.Poravnanje gostima doneo je Verghorst u 82.

Sa identičnih 1:1 završen je susret Verdera i Herte, dok je Diseldorf kući bio bolji od Majnca 1:0, a Union Berlin od Frajburga 2:0.

Borusija Dortmund, Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Borusije Dortmunda slavili su protiv Borusije Menhengladbah u gostima rezultatom 1:0, a jedini strelac na utakmici bio je Marko Rojs!

On je doneo "milionerima" sva tri boda u 58. minutu, kada je Torgan Azar proigrao kapitena BM!

Kramer i Plea su pokušali da izjednače za goste, "milioneri" su čak stigli i do drugog gola preko Brandta, ali je gol domaćina ponovo poništen!

Ovom pobedom "milioneri" su stigli do četvrtog mesta na tabeli Bundeslige!