Atletiko Madrid - Viljareal
EPA Rodrigo Jimenez

Atletiko Madrid - Viljareal, Foto: EPA Rodrigo Jimenez

Fudbaleri Atletiko Madrida kao domaćini su pobedili Viljareal 3:1 u utakmici 25. kola Premijer lige.

"Jorgandžije" su se tako probile na treće mesto sa 43 boda, iskoristivši poraz Hetafea od Sevilje, dok je "žuta podmornica" sedma sa 38.

Pako Alkaser je doveo goste u vođstvo u 16. minutu, a onda je usledio preokret. Režirali su ga Korea, Koke i Žoao Feliks pogocima u 60, 64. i 74. minutu.

Atletiko je tako zaokružio sjajnu nedelju, jer je prethodno, takođe na "Vandi Metropolitano", pobedio Liverpul 1:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na gostujućem terenu Hetafe sa 3:0 u direktnom duelu za treću poziciju.

Lukas Okampos postigao je prvi gol na utakmici u 43. minutu, posle njega strelac je bio Fernando u 67, a konačan rezultat postavio je Žul Kunde u 75. minutu.