Igrači Atletiko Madrida
AP Hassan Ammar

Igrači Atletiko Madrida, Foto: AP Hassan Ammar

Fudbaleri Atletiko Madrida izgubili su od Leonese posle produžetka 2:1, u šesnaestini finala Kupa Kralja. Srpski fudbaler Ivan Šaponjić odigrao je prve minute u dresu "jorgandžija", ali nije imao sreće da postigne gol na debiju. Talentovani napadač u igru je ušao u 60. minutu i do kraja meča je propustio dve veoma dobre šanse.

Prvo je u 86. minutu šutirao veoma dobro, ali mu je još boljom intervencijom golman Leonese odbranio pokušaj. Samo četiri minuta kasnije nekadašnji napadač Partizana našao se u novoj šansi. Uputio je solidan udarac, ali je golman trećeligaša ponovo odbranio.

Atletiko je poveo golom Koree u 62. minutu.

Izjednačio je Kastenado u 83. minutu susreta.

Do kraja regularnog dela nije bilo golova pa se ušlo u produžetak u kojem su domaći fudbaleri uspeli da prirede čudo. U dodatnih pola sata Serhio Benito je u 108. minutu postigao gol za erupciju oduševljenja na stadionu u Leonu.

Atletiko do kraja nije uspeo da postigne gol i eliminisan je iz Kupa.