Žoao Feliks, Atletiko Madrid
EPA/Mariscal

Žoao Feliks, Atletiko Madrid, Foto: EPA/Mariscal

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Alaves u poslednjoj subotnjoj utakmici 32. kola prvenstva Španije rezultatom 2:1 i četvrtim uzastopnim trijumfom učvrstili su se na trećoj poziciji.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a u prvih 45 minuta vredne pomena bile su šanse Žoao Feliksa sa jedne i Aleša Vidala na drugoj strani.

Jorgandžije su povele u 59. minutu, kada je Saul sjajno reagovao na centaršut Kirana Tripijea i glavnom savladao čuvara mreže gostiju.

Samo četiri minuta kasnije Alaves je po istom receptu mogao do izjuednačenja, ali je Oliver Burk šutirao pored leve stative.

Madriđani su prednost duplirali iz diskutabilno dosuđenog jedanaesterca. Precizan u 71. minutu bio je Dijego Kosta.

U nadoknadi vremena Alaves je takođe sa bele tačke smanjio minus preko Hoselua, a najstrožoj kazni prethodilo je igranje rukom Saula.

Atletiko 30. juna gostuje Barseloni, dok Alaves, koji je trenutno 15. u La ligi, dočekuje Granadu.

Ljubomir Fejsa je odigrao ceo meč za goste, dok je Ivan Šaponjić bio na klupi Madriđana.