Kristijano Ronaldo
AP

AP

Kristijano Ronaldo, Foto: AP

Fudbaleri Atalante pobedili su pred domaćom publikom Juventusa sa 3:0 u četvrtfinalu Kupa Italije.

Gosti iz Torina izveli su najjači sastav, međutim to im nije bilo dovoljno da dožive neočekivani poraz od ekipe Đan Pjera Gasperinija.

Domaći igrači dobro su krenuli utakmicu, što su krunisali u 37. i 39. minutu. U roku od samo 120 sekundi Juventus je nokautiran i do kraja meča nije uspeo da se vrati.

Golove su postigli Kastanje i Zapata, i sa rezultatom 2:0 otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

Alegri je pokušao izmenama da nešto promeni, ali ulasci Pjanića i Koste nisu mnogo promenili. Štaviše Atalanta je do kraja meča postigla još jedan pogodak i time nanela težak poraz "staroj dami".

Drugi gol na meču postigao je sjajni Duvan Zapata u 86. minutu. Atalanta će u polufinalu igrati protv Fiorentine koja je deklasirala Romu, dok se u drugom meču za finale sastaju Milan i pobednik meča Inter/Lacio.