EPA
Arsenal

EPA

Arsenal, Foto: EPA

Arsenal je odlično otvorio utakmicu i poveo već u šestom minutu kada je Obamejang sjajnim driblingom izbacio dvojicu igrača domaćih i pogodio za 1:0.

Gosti ponovo prete u 23. minuti kada je pokušao Saka, ali lopta odlazi pored leve strane. Četiri minuta kasnije Parti snažno šutira preko gola Barnlija.

U finišu prvog poluvremena domaći su neočekivano izjednačili na 1:1. Džaka se poigravao u svom kaznenom prostoru kada je pokušao loptu da doda Belerinu, ali je pogodio Vuda, pa je lopta završila u mreži.

Arsenal je do novog vođstva mogao u 53. minutu kada je ponovo u šansi bio Saka, ali ni ovog puta nije bilo promene rezultata.

Mogli su i domaći do preokreta u 69. minutu, ali se Vidra obrukao. U finišu meča Arsenal je krenuo svim silama napred i neverovatno je šta su gosti promašili.

Igrao se četvri minut nadoknade kada je jednu odbijenu loptu šutirao Cebalos, ali stativa je spasila domaće i ostalo je 1:1.