Aleksandr Lakazet, FK Arsenal, FK Olimpijakos
AP/Thanassis Stavrakis

Aleksandr Lakazet, FK Arsenal, FK Olimpijakos, Foto: AP/Thanassis Stavrakis

Arsenal je pobedio Olimpijakos i na pragu je osmine finala Lige Evrope, LASK je kao gost savladao AZ Alkmar, a narednu fazu već vide i Bazel i Vulverhempton.

Gol Aleksandra Lakazeta u 81. minutu bio je dovoljan Arsenalu da slavi u Pireju.  Bazel je razmontirao APOEL usred Nikozije pa će revanš meč u Švajcarskoj biti puka formalnost. Za APOEL je ceo meč odigrao Uroš Matić, dok je Andrija Pavlović zamenjen u 56. minutu. Vujadin Savić i Marko Jevtović nisu bili ni na klupi.

Rendžers se protiv Brage iz 0:2 vratio i pobedio 3:2, a zablistao je Janis Hadži. Sin slavnog oca - Georgija Hadžija, postigao je dva gola i sačuvao nadu škotskom velikanu da može do osmine finala. Roma je minimalno savladala Gent u Rimu, a ceo meč je odigrao kapiten Srbije Aleksandar Kolarov.

AZ Alkmar je golom iz penala u 86. minutu, dosuđenog posle asistencije VAR tehnologije, izbegao poraz kod kuće, LASK je dugo vodio.