EPA-EFE/ANDY RAIN EDITORIAL USE
Everton - Burnmout

(Adam Davy/PA via AP)

Everton - Burnmout, Foto: (Adam Davy/PA via AP)

Fudbaleri Bornmauta osvojili su tri boda u petom kolu engleske Premijer lige pošto su na domaćem terenu bili bolji od Evertona sa 3:1.

"Trešnjice" su bolje ušle u meč i zasluženo povele u 23. minutu kada je Kalum Vilson zatresao mrežu nakon odbitka iz kornera, no na poluvreme se ipak otišlo nerešenim rezultatom.

Do odmora su "karamele" uspele da rezultat vrate na početak, a gol sjajnim udarcem glavom postigao je Dominik Kalvert Luin.

Novu prednost domaćima u 67. minutu donosi Rajan Frejzer svojim prvim golom u sezoni.

Tačku na ovu utakmicu postavio je Kalum Vilson u 72. minutu, nakon kardinalne greške odbrane Evertona.

Ova dva tima nakon 5. kola imaju isti učinak – sedam bodova.

Votford - Arsenal, Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN EDITORIAL USE

Fudbaleri Votforda su sa jednim bodom i novim trenerom dočekali Arsenal u petom kolu Premijer lige, uspeli su da osvoje bod, mogli su i više, na kraju 2:2 (0:2) na "Vikaridž roudu".

BOlje je domaćin otvorio meč, ali je Arsenal poveo, Kolašinac je uposlio Obamejanga, koji postiže novi pogodak u sezoni za 1:0 u korist "Tobdžija".

Igrao se 32. minut kada je Ozil sjajno uposlio Mejtland-Najlsa, ovaj je poslao na drugu stativu ka usamljenom Obamejangu, Gabonac postiže drugi pogodak i duplira prednost gostujućeg sastava.

Poklon Sofoklisa koristi Votford, Delofeu je asistirao loptu do Kleverlija, koji snažnim udarcem smanjuje na 2:1.

Sva tri boda otišli su u 81. minut, kada Luiz ruši Perejru na ivici kaznenog prostora, sudija je pokazao na kreč!

Votford je stigao tek do drugog boda u sezoni, i dalje se nalazi na začelju tabele, dok je Arsenal sedmoplasirani sa osam bodova, koliko imaju Čelsi, Lester, Junajted i Totenhem.