Brajton - Arsenal
AP Richard Heathcote

Brajton - Arsenal, Foto: AP Richard Heathcote

Arsenal neodustaje od trke za plasman u Ligu šampiona. Izabranici Mikela Artete upisali su veliki trijumf, slavili su kao gosti protiv Vulverhemptona 2:0.

Gosti su prvi pripretili na stadfionu Mulino, igrao se 26. minut kada je Obamejang pokupio jedan odbitak u šutirao iz dobre pozicije, ali je Patrisio sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu. U 35. minutu nova šansa za Tobdžije, dobar šut Edija Nketije, ali je iskusni Portugalac na golu "Vukova" još jednom bio sjajan, te nije bilo promene rezultata.

Ipak, u 43. minutu nemoćan i bivši čuvar mreže lisabonskog Sportinga, Bukajo Saka je uhvatio volej u kaznenom prostoru Vulvsa i doneo prednost gostima iz Severnog Londona.

Konačan rezultat postavljen je u 86. minutu. Vilok ubacuje loptu pred gol rivala, na pravom mestu se našao Lakazet, koji sa par metara pronalazi put do mreže rivala i duplira prednost Tobdžija. Osvajanjem tri boda Arsenal je zadržao šanse da se domogne mesta koje vodi u Ligu šampiona.