Arsenal - Everton
AP Kirsty Wigglesworth

Arsenal - Everton, Foto: AP Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Arsenala ostvarili su pobedu protiv Evertona, u meču 27. kola engleske Premijer lige – 3:2 (2:2). Gledali smo izuzetno zanimljiv meč na Emiratima u Severnom Londonu.

Arsenal je pre ove utakmice imao dva vezana meča bez primljenog gola, ali su sada primili gol već u prvom napadu. David Luiz je katastrofalno reagovao posle centaršuta, lopta je na peterac stigla do Kalverta-Luina, koji dovodi Everton u vođstvo u 50. sekundi utakmice. Arsenal je do izjednačenja stigao u 27. minutu.

Bujako Saka nastavio je seriju asistencija – prošao je po levoj strani, ubacio loptu na penal, gde se našao Edvard Nketija i zatresao mrežu.

Mladi Englez, nedavno vraćen sa pozajmice iz Lidsa apsolutno je opravdao poverenja Mikela Artete. Šest minuta kasnije Arsenal dolazi do potpunog preokreta.

Luiz se iskupio za veliku grešku, poslao odličnu loptu u prostor do Pjera Emerika Obamejanga, koji odlično pogađa unutrašnjim delom stopala za 2:1. Sudija je produžio pet minuta prvo poluvreme i Everton je u poslednjim trenucima uspeo da izjednači.

Posle centaršuta iz kornera, zbunili su se defanzivci Arsenala, Mina je dodao na peterac do Rišarlisona, koji se dobro snašao i doneo izjednačenje. Na startu drugog poluvremena, Obamejang postiže drugi gol na meču. Kapiten Arsenala zakucao je glavom loptu u mrežu, posle odličnog centaršuta Niklasa Pepea u 46. minutu.

Tobdžije su preskočile Everton i Barnli na tabeli i sada su na devetom mestu sa 37, dok Everton ima bod manje i nalazi se na poziciji 11.