Parma - Inter
EPA/SerenaCampanini

Parma - Inter, Foto: EPA/SerenaCampanini

Inter je uspeo da dođe do važne pobede i iskoristi kiks Milana i tako poveća prednost na šest bodova. Gosti su zapretili već u drugom minutu kada je Hakimi dobro centrirao, ali golman Parme u poslednji trenutak izbija loptu.

Parma je prvu šansu imala u 16. minutu. Nakon centaršuta glavom je šutirao Jasmin Kurtić, ali je Handanović bio siguran.

Novu veliku šansu videli smo tek u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Ovaj put u prilici je bio Lukaku koji je pokušao glavom, ali lopta ide pored gola Parme.

Inter je na početku drugog dela uspeo da slomi otpor Parme, a zablistao je Aleksis Sančez. Inter je poveo u 54. minutu kada je Lukaku asistirao, a Čileanac sjajno pogađa za 1:0.

Samo osam minuta kasnije Inter je poveo sa 2:0. Lukaku je ponovo uposlio Sančeza koji izlazi sam ispred golmana Parme i ponovo ga matira.

Desetak minuta kasnije Parma je uspela da se vrati u meč. Odličan gol sa vrha kaznenog prostora postigao je Hernani i tako smanjio na 1:2, ali to je bio i konačan rezultat meča.

Inter je i dalje prvi i sada ima 59 bodova, dok je Parma na pretposlednjem mestu sa svega 15 bodova.