Filip Kostić, Foto: EPA-EFE/GIAN EHRENZELLER

* Ajntraht iz Frankfurta i Herta su se plasirali u drugo kolo kupa Nemačke

* Tim Adija Hitera dva puta je danas gubio od trećeligaša Valdhofa u Manhajmu, ali je na kraju uspeo da zbije redove i eliminiše žilavog rivala, nekadašnjeg bundesligaša

* Herta je bila vrlo ubedljiva, slavila je na gostovanju ekipi Ajhšteta sa 1:5

Obemejang potkresao "svrakama" krila, Lester i Vulvsi bez golova (VIDEO)

AUTOR: S.M. DATUM I VREME: 11.08.2019. 18:01 Dobar početak Arsenala. Pjer-Emerik Obemejang, Foto: EPA/Nigel Roddis Arsenal je pobedio 1:0 kod Njukasla u prvom kolu Premijer lige. Jedini gol postigao je Pjer-Emerik Obemejang u 58. minutu.

Ajntraht iz Frankfurta se namučio sa ekipom Manhajma, ali je uspeo da slavi i plasira se u drugo kolo, na kraju 3:5 (2:2) za ekipu iz Bundeslige.

Od starta su u postavi bili Dejan Joveljić i Filip Kostić, Mijat Gaćinović je odigrao poslednjih 15ak minuta.

Već u 11. minutu domaćin je vodio sa 2:0, golovima Valmira Sulejmanija, smanjio je prednost Manhajma Kamada, da bi u smiraj prvog poluvremena novi gol postigao Filip Kostić.

Otišlo se sa nerešenim rezultatom na odmor, Manhajm je opet stigao do prednosti preko Marksa u 73. minutu, a onda je na scenu stupio Ante Rebić.

Poravnao je rezultat u 76. minutu, pet minuta kasnije na asistenciju Kostića donosi preokret ekipi iz Frankfurta, da bi u 89. minutu kompletirao het-trik i postavio konačan rezultat.

Herta je za razliku od Ajntrahta bila vrlo ubedljiva, slavili su na gostovanju ekipi Ajhšteta sa 1:5 (0:3).

Poveli su preko Daride, usledila su dva gola iskusnog Vedada Ibiševića, za drugi mu je u 31. minutu asistirao Marko Grujić.

U nastavku je domaćin smanjio zaostatak preko Kugela, da bi Salomon Kalu i Esvajn postavili konačan rezultat.