Neven Subotić, Union
AP/Uwe Anspach

Neven Subotić, Union, Foto: AP/Uwe Anspach

Ajntraht je dočekao Union u okviru Bundeslige, a gostujući tim je pobedom od 2:1 odneo sva tri boda.

Tokom prvog dela igre videli smo prilike Pasiensija i Čendlera sa strane domaćeg tima dok je kod gostiju Fridrih bio najbliži golu, ali njegov šut prolazi tik pored stative.

U nastavku su nas čekali golove. Sebastijan Anderson koristi veliki kiks u odbrani domaćih, Durm i Abraham se nisu snašli, Union vodi od 49. minuta.

Domaći su krenuli u inicijativu, tražili i penal u nastavku, imali i dobru šansu preko Pasijensije, ali gosti su ti koji postižu gol.

Ponovo nesigurnost odbrane domaćina, prvo golmana a onda i autogol Obite posle šuta Andersona. 2:0 u 68. minutu. Ajntraht se nije predavao, rezervista Andre Silva petom smanjuje na 2:1 u 79. minutu.

Portugalac je imao priliku i za drugi gol i izjednačenje, ali napadač slabo reaguje na odbitak.

Filip Kostić i Neven Subotić su odigrali ceo meč za svoje timove.