DOMINACIJA KAKVA SE NE PAMTI Osmica PSV-a, preko 100 golova i jedna ruka na tituli

21:42 | 25-04-2024

Fantastičnu sezonu igra ekipa Pitera Boša.

fk psv
EPA-EFE/RAUL CARO

Ajaks je ove sezone zaista užasan. Međutim, na drugom kraju skale imamo ekipu PSV-a koja igra gotovo istorijsku sezonu. Dokazano i večeras u pobedi nad Herenvenom od čak 8:0!

Surovo dominiraju "filipsovci" holanskom ligom. Svedoči o tome i podatak da su do sada postigli čak 103 pogotka! I to na samo 31 utakmici što je u proseku 3,3 gola po meču. Zaista nestvarno...

Otuda i ne čudi što im je jedna ruka na tituli. Ukoliko Fejnord večeras kiksne protiv Go Ahed Iglsa eto titule u Ajndhovenu.

Ukoliko ne, u sledećem kolu bi PSV pobedom na domaćem terenu protiv Sparte rešio sve dileme. Kako god bilo, novi prvak Holandije se ne dovodi u pitanje.

Što se tiče večerašnje utakmice, PSV je za pola sata vodio već sa 4:0?! Prva tri gola su pala posle tek 11 minuta igre što je drugi najbolji učinak u istoriji kluba.

Brža je bila samo generacija iz 1982. godine koja je tri pogotka postigla za svega pet minuta. Još jedan dokaz surove dominacije PSV-a ove sezone...