JUVENTUS SE JEDVA PROVUKAO Ušao da zameni Vlahovića i odveo "staru damu" u finale Kupa

23:43 | 23-04-2024

Juventus se nekako dogegao do finala Kupa Italije.

Juventus - Roma
Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Da je neko pitao igrače Juventusa kako stvari mogu od loših da idu ka gorim, uzeo bi za primer revanš meč polufinala Kupa Italije.

Imala je "stara dama" prednost od 2:0 iz prve utakmice, da bi Lacio to anulirao. A onda je na teren ušao Arkadijuš Milik umesto Dušana Vlahovića i golom za 2:1 odveo torinskog giganta u finale!

Smrt za odbranu Juventusa je večeras bio Tati Kasteljanos. Argentinac je u koprodukciji sa Luisom Albertom (dve asistencije) ozbiljno uzdrmao Alegrijevu četu.

Najpre je snažni napadač pogodio 12. minutu, a potom i u 48. minutu i tada je Lacio u džepu imao makar produžetke.

Ključan potez je Alegri napravio u 81. minutu kada je izvadio iz igre Dušana Vlahovića i ubacio Arkadijuša Milika, a Poljak je posle samo dva minuta - pogodio!

Time je doneo Juventusu toliko neophodan gol za finale u kojem čeka boljeg iz okršaja Atalante i Fiorentine.