SVE DALJE OD NAJVEĆEG TROFEJA Al Hilal doživero debakl, primio tri gola iz penala u polufinalu Lige šampiona

20:51 | 17-04-2024

Fudbaleri Al Aina pobedili su Al Hilal rezultatom 4:2 u prvom meču polufinala Lige šampiona Azije, a asistent za prvi gol gostiju bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić.

Sergej
EPA-EFE/STRINGER

Marokanac Sofijan Rahimi bio je trostruki strelac za Al Ain. Prvi gol za klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata dao je iz igre u 6. minutu, a onda je u 26. i 38. bio precizan sa penala.

U 49. minutu Brazilac Malkom je na dodavanje Milinković-Savića smanjio na 1:3. Treći penal na utakmici za Al Ain iskoristio je Kaku u 56. minutu, a konačan rezultat postavio je Salem Al Davsari u 78. i tako sačuvao nadu saudijskom klubu da može do finala.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović zbog povrede nije mogao da igra za Al Hilal, a prema najavama neće biti spreman ni za revanš.

U drugom polufinalu, južnokorejski Ulsan je u prvom meču savladao japansku Jokohamu rezultatom 1:0. Revanš mečevi igraju se 23. i 24. aprila. Finalni mečevi na programu su 11. i 25. maja.