POTOP BARSELONE Mbape odveo PSŽ u polufinale, Borusija blickrigom bacila na kolena Atletiko

23:00 | 16-04-2024

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Borusije Dortmund igraće u polufinalu Lige šampiona

Barsa
AP Photo/Emilio Morenatti

I jedni i drugi su revanš mečevima napravili preokret. PSŽ je kao gost deklasirao Barselonu sa 4:1, dok je Borusija na svom terenu savladala Atletiko Madrid 4:2.

Podsećamo, u prvim utakmicama Barselona je slavila 3:2, a Atletiko 2:1.

Slavlje Dortmunda prvi je režirao Julijan Brandt, koji je iskoristio odlično dodavanje Matsa Humelsa.

Samo pet minuta kasnije, Jan Matsen je protrčao po levoj strani nakon dodavanja Sabicera i poslao neodbranjiv udarac u dalji ugao za erupciju oduševljenja u Dortmundu.

Borusija je na pauzi imala prednost, ali je već u 49. minutu Atletiko uspeo da se vrati, posle nespretne intervencije i autogola Humelsa u 49. minutu.

Izjednačenje Atletiku doneo je Anhel Korea.

Ipak, usledio je blickrig "milionera".

Dortmund je ponovo do prednosti stigao u 71. minutu, kada je na centaršut Sabicera, Niklas Filkrug maestralno reagovao i glavom savladao Oblaka.

Sabicer je dotukao "jorgandžije" prelepim pogotkom u 74. minutu.

Pravo košmarno veče imali su fudbaleri Barselone.

Katalonci su poveli već u 12. minutu preko Rafinje i napravili si veliki korak ka plasmanu među četiri najbolje ekipe.

Ključni trenutak dogodio se u 29. minutu kada je Arauho dobio direktan crveni karton i Barsa je ostala sa igračem manje.

Gosti koriste situaciju sa igračem više i posle sjajnog centaršuta Barkole Dembele je postigao gol u 39. minutu za 1:1.

U 54. minutu Vitinja je sjajnim golom sa ivice šesnaesterca doneo preokret i vođstvo Parižana 2:1. Time je izjednačen ukupan rezultat. A samo šest minuta kasnije Kanselo je neoprezno startovao na Dembelea u šesnaestercu, Ištvan Kovač dosudio penal, koji je sigurno realizovao Kilijan Mmbape za vođstvo 3:1 i potpuni preokret u dvomeču.

Tačku na utakmicu stavio je Mbape u 89. minutu.

BARSELONA - PSŽ 1:4 (1:1)

Stadion: Monžuik (Barselona)

Sudija: I. Kovač (Rumunija)

Barselona: Ter Štegen - Kunde, Arauho, Kubarsi, Kanselo - Pedri, De Jong, Gundogan - Jamal, Levandovski, Rafinja

PSŽ: Donaruma - Hakimi, Markinjos, Ernandez, Mendes - Zair Emeri, Vitinja, Ruis - Dembele, Embape, Barkola

DORTMUND - ATLETIKO MADRID 4:2 (2:0)

Stadion: Signal Iduna Park (Dortmund)

Sudija: S. Vinčić (Slovenija)

Dortmund: Kobel - Rjerson, Humels, Šloterbek, Matsen - Zabicer, Džan - Adejemi, Brant, Sančo - Fiklrug

Atletiko Madrid: Oblak - Molina, Vitsel, Himenez, Ermoso, Aspilikueta - Ljorente, Koke, De Pol - Morata, Grizman

Kraj i u Španiji, PSŽ je slavio sa 4:1

Kraj je u Dortmundu, Borusija je u polufinalu!

89. minut - Gooool! Mbape stavlja tačku na ovaj dvomeč, PSŽ vodi 4:1!

81. minut - Sve je manje nade za Atletiko i Barselonu.

74. minut - Gooool! Atletiko je na kolenima, Dortmund vodi 4:2 posle pogotka Sabicera!

71. minut - Goool! Dortmund opet vodi, strelac je Filkrug

64. minut - Dortmund - 2:2 - Korea!

Atletiko je zaigrao mnogo bolje u nastavku, Korea postiže izjednačujući gol. Sad Atletiko ide u polufinale!

61. minut - Barselona - 1:3 - Mbape!

Oboren je Dembele, Mbape preuzeo odgovornost i silovitim udarcem zatresao mrežu.PSŽ ima rezultat koji ih vodi u polufinale.

56. minut - Crveni za Ćavija!  Burno je reagovao strateg Barselone na sudijsku odluku te je zaradio isključenje. Nižu se problemi za Barselonu koja je idealno otvorila utakmicu, ali se potom sve srušilo kao kula od karata.

54. minut - Gooool! PSŽ vodi sa 2:1, Vitinja je dao prelep gol.

49. minut - Gooool! Atletiko smanjuje na 2:1 i to posle autogola Humelsa.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Poluvreme!

40. minut - Gooool! PSŽ je izjednačio preko Dembelea. Ofanzivac Parižana je ponovo rastužio navijače bivšeg kluba i vratio goste u žiot jer sada zaostaju samo gol u ukupnom skoru.

39. minut - Gooool! Dortmund je duplirao prednost i vodi sa 2:0. Matsen je strelac.

34. minut - Gooool! Borusija vodi 1:0, strelac je Brant!

29. minut -  Arauho je faulirao Barkolu na rubu kaznenog prostora i dobio crveni karton. Činjenica je da je Urugvajac bio poslednji igrač odbrane i zasluženo ide na "tuširanje".

28. minut - Najbolja prilika za PSŽ. Barkola je uposlio Mbapea, koji je dosta dobro šutirao, ali sjajna reakcija Ter Štegena.

20. minut - Nova prilika za Barselonu. Prvo je Dembele ubacio loptu u kazneni prostor, prihvatio je Robert Levandovski, koji je imao igrača na leđima. Uspeo je Poljak da se okrene, ali je njegov udarac otišao preko gola.

12. minut - Goool! Barselona vodi i to posle prvog napada! Strelac je Rafinja posle sjajnog dodavanja Jamala!

5. minut - Parižani su izuzetno ofanzivni od prvog minuta.

1. minut - Utakmice su počele.

20.30 - Neredi u Španiji.

20.05 - Barselone u polufinalu nije bilo još od 2019. godine, poslednji put kada je PSŽ igrao polufinale je bilo pre tri godine.

Što se tiče drugog četvrtfinalnog para i tu obe ekipe nisu se odavno našle među četiri najbolje ekipe. Dortmund još od one 2013.  godine kada je igrao i finale se nije našao u polufinalu, dok Atletiko čeka na ovaj rezultat od 2017. godine.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš utakmicama četvrfinala Lige šampiona. Uz alo. rs pratite sva dešavanja iz Barselone i Dortmunda.