Vest Hem

Igrao je tim iz Bačke Topole svoj debi u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja i opšti utisak je da se nije obukao. Daleko od toga, odigrao je muški protiv velikog favorita, a bodovi... doći će i oni.

Ostaće zapamćeno da je TSC vodio u Londonu do 66. minuta i bacio na velike muke ekipu Dejvida Mojesa. Očekivali su mnogi laganu pobedu "čekićara", ali sve osim toga je viđeno u glavnom gradu Engleske.

Fudbaleri TSC-a

AP Photo/Kin Cheung

Odličnu partiju pružio je tim Žarka Lazetića, vidi se ogroman napredak u odnosu na dvomeč sa Bragom. Možda je i malo sreće nedostajalo da se dođe do velikog boda na Olimpijskom stadionu.

Nije Vest Hem prikazao mnogo, TSC je uspevao da parira Englezima u dobrom delu utakmice, da ozbiljno zapreti, a veliku grešku Ogbone kaznio je Petar Stanić golom u 47. minutu kada je ukrao loptu štoperu domaćih na polovini terena i izašao sam pred Fabijanskog.

Vest Hem je pokušavao da uzvrati, a onda uspeo u 66. minutu kada je Petrović skrenuo centaršut Benrame u svoju mrežu, da bi iz dva kornera u 70. i 83. minutu glavom pogađali Kudus i Souček i potvrdili pobedu "čekićara".

TSC će se u Srbiju vratiti podignute glave. Pokazali su da mogu da se nose sa najboljima.

VEST HEM - TSC 3:1 (0:0)

Stadion: Olimpijski stadion (London), Sudija: Filip Glova (Slovačka)

VEST HEM: Fabijanski – Kerer, Mavropanos, Ogbona, Kresvel (od 46. Emerson) – Fornals (od 61. Antonio), Vord-Praus, Paketa – Kudus, Ings (od 76. Souček), Benrama.

TSC: Simić – Antonić, Stojić, Đorđević (od 70. Krstić) – Cvetković, Radin, Đakovac (od 80. Ćirković), Kuveljić (od 80. Vulić), Petrović (od 80. Rakonjac) – Stanić - Jovanović (od 90+2. Mirčevski).

90+2. minut - Poslednja promena u redovima TSC-a. Umesto Jovanovića na terenu je Mirčevski.

90. minut - Još četiri minuta nadoknade.

86. minut - Dve prilike za domaće, prvo Souček, pa Antonio, ali se brani TSC.

83. minut - GOOOL! Sada je sve rešeno u Londonu! Souček je bio najviši u skoku posle centaršuta Vord Prausa i lagano pogodio.

80. minut - Tri promene pravi Lazetić. Van igre idu Đakovac, Kuveljić i Petrović, a na terenu su Ćirković, Vulić i Rakonjac.

76. minut - Nova promena kod domaćih. Umesto Ingsa na terenu je Souček.

70. minut - GOOOOL! Preokret! Kudus glavom posle kornera šalje loptu u mrežu. TSC je brzo sve prosuo.

70. minut - Promena kod TSC-a. Umesto Đorđevića u igri je Krstić.

66. minut - GOOOOL! Izjednačenje! Benrama je odlično zalomio odbranu gostiju, centrirao ka Kudusa, a Petrović pogodio sopstvenu mrežu.

61. minut - Druga promena kod domaćih. Umesto Fornalsa na terenu je Majkl Antonio.

47. minut - GOOOOOL! TSC VODI! Stanić je ukrao loptu Ogboni, izašao sam na golmana Fabijanskog i pogodio za prednost srpskog tima!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Prva promena u redovima Vest Hema. Povredio se Kresvel, pa je svoje mesto morao da prepusti Emersonu.

45+1. minut - Dobra prilika sada za TSC. Centrirao je Stanić, a Stojić glavom probao. Lopta je zakačila prečku!

45. minut - Još tri minuta nadoknade.

31. minut - Paketa je oprobao udarac sa distance. Imao je problema da odbrani Simić, ali uspeva da sačuva svoju mrežu.

26. minut - Mavropanos je probao glavom posle kornera, ali lopta ide pored gola.

17. minut - Sada je i Kerer probao, ali ponovo odličan Simić.

15. minut - Ings je šutirao sa nekih 20 metara, ali brani Simić.

9. minut - Prva šansa i udarac u okvir gola i to za TSC. Jovanović je bio u prilici, ali je slabo šutirao.