Fk Vest Hem

Sjajn rezultat za Vest Hem, koji je u drugom kolu Premijer lige uspeo da savlada svog gradskog rivala Čelsi sa (3:1), i tako dođe do svoje prve pobede nakon uvodnog remija.

Čelsiju je ovo prvi poraz nakon remija u prvom kolu protiv Liverpula.

Poveli su "čekićari" golom Agerda, nakon sjajnog centaršuta nove akvizicije Vord Prauesa.

Uspeli su "plavci" preko Čukvuemekea da izjednače, a ubrzo nakon toga i da dobiju penal. Tragičar za Čelsi bio je Fernandez, slabo je šutnuo kazneni udarac, a Areola je to lako zaustavio i zasluženo poneo epitet heroja utakmice.

Drugi tragičar ekipe trenera Poketina bio je Disasi, koji je "prodao" jednu loptu lošim pasom, a onda nije uspeo da zatvori Majkla Antonija, koji je šutirao i pogodio suprotni ćošak gola Sančeza.

Dominirao je Čelsi u posedu lopte, kumovao je tome dosta i crveni karton Agerda u 67. minutu, ali nije uspeo da iskoristi prednost u vidu igača više.

Konačan rezultat postavio je Lukas Paketa, golom iz penala u 95. minutu, a penal je skrivio Kajsedo, skorašnje pojačanje tima sa "Stamford Bridža" iz Brajtona.