printscreen

Fudbaleri AEK-a igrali su nerešeno (2:2) protiv zagrebačkog Dinama, ali su prošli u 4. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su prvi meč dobili rezultatom 2:1.

Vodili su "modri" 2:0 u Atini, ali su ispustili tu prednost. Najpre je Serhio Arauho izjednačio u 92. minutu, da bi na opšte oduševljenje navijača AEK-a, Domagoj Vida glavom u 110. minutu doneo grčkom timu prolazak u narednu rundu.

HRVAT PRESUDIO SVOJIMA AEK posle neviđene drame izbacio Dinamo golom u 100. minutu (VIDEO)

TUŽNE SCENE U ATINI "Kapija 21" zavijena u crno

PRELEP GEST: Roditelji nastradalog Mihalisa gosti na utakmici protiv Dinama

O pogotku Vide dosta se priča. Očigledno je da je ušao u kazneni prostor pre nego što je njegov saigrač Garsija izveo najstrožu kaznu.

Prema pravilima, nijedan deo tela ne sme da pređe liniju šesnaesterca, a Vidino telo i ruke bili su tom prilikom unutar 16 metara.

Glavni sudija meča se nije oglašavao, tako da je gol priznat.

Takođe, Hrvati su se žalili što je penal za Dinamo bio dosuđen nekoliko minuta nakon isteka vremena koje je predviđeno za produžetak.

Sudija je utakmicu produžio za pet minuta, a Ljubičić je u svom šesnaestercu igrao rukom minut i po kasnije.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.