Braga - TSC

Portugalski tim je od početka utakmice igrao ofanzivno, a TSC je stavljen u poziciju da se brani.

U 8. minutu beležimo prvi udarac u okvir gola, a šutirao je ruma koji je zahvatio volej, a golman Ilić je tu loptu izbio u korner.

Vođstvo domaćoj ekipi doneo je Bruma u 17. minutu. Posle solo prodora na levoj strani, šutirao je sa 25 metara iskosa sa leve strane, a golman Ilić je bio nemoćan.

Samo dva minuta kasnije, Braga je duplirala prednost. Veliku grešku na sredini terena iskoristio je Ruiz koji je dodao loptu do Picija, a on je izašao sam pred golmana Ilića plasiravši loptu u mrežu sa desetak metara.

Braga - TSC

EPA-EFE/HUGO DELGADO

U 21. minutu videli smo stopostotnu šansu za TSC. Pantović je neometan šutirao sa 13 metara, golman Mateus je već bio savladan, a lopta je otišla preko gola.

Veliku šansu za domaćina propustio je Musrati koji je u 34. minutu snažno šutirao sa desetak metara, a Ilić je sjajno intervenisao.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:0 za ekipu Brage.

Posle dinamičnog prvog poluvremena, usledio je malo sporiji početak obe ekipe u drugom poluvremenu. Beležimo udarce Karvalja glavom i Brume.

Konačan rezultat postavio je Djalo posle velike greške Antonića prilikom ispucavanja lopte u 87. minutu, plasiravši loptu u desni ugao golmana Ilića.

Do kraja je ostalo 3:0.

Revanš utakmica je na programu za sedam dana u Bačkoj Topoli.

Braga - TSC 3:0 (2:0)

Stadion: Munisipal

Sudija: Harald Lehner

Strelci: Bruma 17, Pici 19, Djalo 87

Braga: Mateus - Borha, Fonte, Nijakate, Gomez (od 90. Mendes) - Horta (od 90. Banza), Musrati, Karvaljo (od 77. Zalazar) - Pici (od 68. Djalo), Bruma, Ruiz (od 77. Horta)

TSC: Ilić - Petrović, Đorđević, Čalušić, Cvetković - Kuveljić (od 80. Stanić), Stojić, Đakovac (od 87. Antonić) - Pantović (od 59. Ćirković), Jovanović, Rakonjac (od 46.Radin)

TOK MEČA:

Kraj utakmice. Braga je slavila rezultatom 3:0 (2:0).

90. minut - Sudija je produžio utakmicu za tri minuta.

90. minut - Iz igre su izašli Gomez i Orta, a na terenu su Mendes i Banza.

87. minut - GOL! Braga je postigla treći gol. Posle velike greške Antonića, koji je upravo ušao u igru, lopta je došla do Djaloa koji je sa 14 metara šutirao precizno u desni ugao gola TSC-a.

87. minut - Umesto Đakovca ušao je Goran Antonić.

83. minut - Pokušao je Horta iz daljine, ali se lopta odbila u korner.

80. minut - Iz igre je izašao Kuveljić, a ušao je Stanić.

79. minut - Velika prilika za ekipu Brage. Radin je napravio prekršaj nad Hortom, a sudija Lehner je dosudio slobodan udarac na 15-ak metara od gola TSC-a, međutim, lopta je udarila živi zid.

77. minut - Iz igre su izašli Karvaljo i Abel Ruiz, a ušli su Zalazar i Andre Horta.

74. minut - Prvi žuti karton u ekipi Brage dobio je Musrati.

68. minut - Prva izmena u ekipi Brage. Izašao je Pici, a ušao je Djalo.

65. minut - Imao je TSC priliku za kontra napad, ali on nije bio iskorišćen.

Braga - TSC

59. minut - Druga izmena u ekipi TSC-a. Iz igre je izašao Pantović, a ulazi Ćirković.

56. minut - Bruma je ponovo izgradio poziciju za udarac, šutirao je po zemlji ali je Ilić intervenisao.

51. minut - Dobra prilika za ekipu Brage. Karvaljo je šutirao glavom sa oko 12 metara, a lopta je otišla preko gola.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri TSC-a. Žarko Lazetić je uveo Milana Radina umesto Marka Rakonjca.

Braga na poluvremenu vodi rezultatom 2:0. Strelci za domaću ekipu bili su Bruma u 17. i Pici u 19. minutu.

45. minut - Sudija Lehner je prvo poluvreme produžio za jedan minut.

43. minut - Sudija Lehner pokazao je žuti karton Nemanji Petroviću koji je napravio prekršaj nad Viktorom Gomezom.

34. minut - Posle sjajne akcije fudbalera Brage, Bruma je izbacio Đorđevića na levoj strani, lopta je došla do Musratija koji je šutirao sa desetak metara, a Ilić je sjajno intervenisao i lopta je otišla u korner.

Braga - TSC

28. minut - Musrati je šutirao sa 30 metara, ali je lopta otišla daleko iznad prečke.

24. minut - Velika šansa za Bragu. Pici je šutirao iskosa po zemlji sa desne strane sa desetak metara, ali je lopta prošla pored leve stative.

21. minut - Veliki promašaj Pantovića. Ofsajda nije bilo, lopta je došla do napadača TSC-a posle asistencije Jovanovića, koji je sa 13 metara šutirao preko gola golmana Brage koji je već bio savladan. Propala je stopostotna šansa.

19. minut - Samo dva minuta je bilo dovoljno Bragi da duplira prednost. Lako izgubljenu loptu na sredini terena, iskoristio je Ruiz koji je poslao loptu napred. Pici je izašao sam pred gol Ilića plasiravši loptu u mrežu.

17. minut - GOL! Bruma je sjajno izgradio sebi poziciju za udarac napravivši solo prodor, šutirao je sa 25 metara iskosa sa leve strane, a golman Ilić je bio nemoćan.

15. minut - TSC je pod velikim pritiskom. Nižu se napadi portugalske ekipe.

8. minut - Prvi šut u okvir gola fudbalera Brage. Posle intervencije Cvetkovića, lopta se odbila do Brume koji je zahvatio volej iskosa sa leve strane, a golman Ilić je tu loptu izbio u korner.

4. minut - Sudija Lehner je dobio prvi žuti karton, a dobio ga je Mateja Đorđević.

3. minut - TSC je imao jedan prodor po krilu, ali je tu loptu pokupio Mateus. Portugalska ekipa ima veći posed lopte i napada uglavnom po sredini.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Brage.

20:40 Revanš utakmica trećeg kola kvalifikacija između TSC-a i Brage igra se za sedam dana na stadionu u Bačkoj Topoli.

19:55 Braga je bila druga najefikasnija ekipa portugalskog prvenstva. Na 34 meča, postigla je 75 pogodaka, a samo je efikasnija bila Benfika.

19:45 Prvenstvo u Portugalu još nije počelo, a Braga u pripremnom periodu od šest utakmica ima pet pobeda. Jedini nerešen rezultat bio je protiv Rome (1:1).

19:34 Pobednik dvomeča između Brage i TSC-a, u 4. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, igraće protiv pobednika između Panatinaikosa i Marseja.

19:30 Utakmica se igra na popularnom "Kamenolomu" sa početkom od 21 čas.

19:20 Dobar dan i dobrodošli na lajv blog našem portala posvećen 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona u kom se sastaju Braga i TSC. Pratite dešavanja iz Portugala na našem portalu.