Mbape

U utakmici između Francuske i Grčke "trikolori" su se mučili sve do 55. minuta meča, kada je Kilijan Mbape nakon ponovljenog penala uspeo da dovede svoj tim do vođstva.

Na taj način, fudbaler PSŽ-a postao je najbolji strelac u istoriji Francuske u jednoj sezoni, računajući sva takmičenja.

U drugom meču ove grupe Irska je sa 3:0 pobedila Gibraltar.

U grupi I smo videli reprezentaciju Švajcarske koja je uspela da zadrži prvo mesto u grupi iako nije uspela da pobedi Rumuniju i taj meč je završen rezultatom 2:2.

Imali su Švajcarci dva gola prednosti, ali im to nije bilo dovoljno. Zeki Amduni je oba gola postigao u prvom poluvremenu, tačnije poveli su Švajcarci u 28. minutu i u 41. povećali na 2:0 pred kraj prvog poluvremena.

U nastavku nisu uspeli da postignu novi gol, ali zato Rumuni jesu. Valentin Mihaila je prvo u 89. minutu smanjio na 2:1 da bi konačnih 2:2 postavio u 92. minutu utakmice.

Fudbaleri Belorusije su sa 2:1 pobedili tzv. Kosovo, dok je reprezentacija Izraela sa 2:1 bila bolja o Andore.