Siti osvoji FA kup

Siti je tako nakon titule u Premijer ligi došao do novog trofeja i pobedom nad Interom naredne subote došli bi do triple krune.

Sjajna utakmica koju je obeležio još sjajniji Ilkaj Gundogan.

Gundogan je u 13. sekundi postigao prvi pogodak. U pitanju je najbrži gol u istoriji finala ovog takmičenja.

Gindogan je izveo loptu s centra, a onda odmah i krenuo napred. Lopta koja je stigla do Sitijevog golmana brzo je prebačena u deo terena Junajtedovih igrača, odakle ju je Kevin De Brujne prosledio do svog kapetana. Usledila je majstorija za 1:0.

Ekipa Erika ten Haga stigla je do poravnanja u 33. minutu kada je Džek Griliš igrao rukom posle duela sa Aronom van Bisakom. Bruno Fernandeš je bio precizan.

Međutim, po početku drugog poluvremena, Kevin de Brujne izvodi korner, lopta putuje čitavu večnost na ivicu šesnaesterca gde je čeka uvek spremni Ilkaj Gundoan i sličnom tehnikom, uz malo više sreće, matira De Heu za novu prednost Sitija.