Finale Lige Evrope

Možemo da polemišemo, da pričamo o tome da li su loši ili ne, a možda i jesu bili ove sezone. Završiće u donjem delu tabele u La ligi, primili su 52 gola i imaju negativnu gol razliku, ali im jedno nikada ne možemo osporiti.

Istorija će pričati o Sevilji kao klubu koji apsolutni vladar Lige Evrope. Po sedmi put u istoriji, odnosno od 2006. godine do danas, Andalužani su podigli pehar drugog po rangu takmičenja u Evropi.

Žoze Murinjo je ostao bez Lige šampiona, bez drugog vezanog evropskog trofeja u dve sezone sa Romom i na kraju će sve ovo biti zaboravljeno, a sezona će se smatrati neuspešnom. Ali, to je fudbal...

Roma je igrala "ono svoje", čekala grešku rivala i došla do gola preko Paola Dibale u 35. minutu. Ipak, kada protivnički igrač teško može da probije njihov bedem, u tome je uspeo njihov prvotimac Mansini koji je u 55. pogodio sopstvenu mrežu i već tada postavio konačan rezultat u regularnom delu.

Mnogo šansi nije bilo, osim nekoliko šuteva sa distance. Bilo je jasno da i jedni i drugi čekaju penale. Meč je na kraju trajao gotovo 150 minuta. Nemanja Gudelj i Nemanja Matić hrabro su se držali do samog kraja i onda zbog povreda bili zamenjeni pred penal lutriju.

Tamo i nije bilo mnogo drame. Mansini je promašajem poneo oreol tragičara, priključio mu se Ibanjez, a Bono sa dve odbrane izrastao u junaka i nakon sjajnih partija na Svetskom prvenstvu u Kataru, sada doneo radost i Sevilji.

SEVILJA - ROMA 1:1 (0:1) 4:1 nakon penala

Mansini (autogol) za Sevilju - Dibala u 35. minutu za Romu

Stadion: Puškaš arena (Budimpešta), Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

SEVILJA: Bono – Navas, Bade, Gudelj, Teles – Fernando, Rakitić – Okampos, Tores, Hil – En Nesiri.

ROMA: Rui Patrisio – Ibanjez, Mansini, Smoling – Spinacola, Kristante, Matić, Čelik - Pelegrini, Ejbraham, Dibala.

KRAJ!

4:1 - Montijel postavlja tačku! Sevilja je šampion Lige Evrope po sedmi put!

KRAJ! Gledaćemo penale!

131. minut - Prečka! Smoling je skočio i umalo postao heroj! Na kraju samo okvir gola.

120. minut - Još šest minuta nadoknade.

107. minut - Nemanja Gudelj je probao sa velike udaljenosti, ali lopta ide pored gola.

106. minut - Počeo je drugi produžetak!

105. minut - Kraj prvog produžetka!

100. minut - Za sada bez uzbuđenje, sve miriše na penale.

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

KRAJ! Igraće se produžeci!

90. minut - Još šeti minuta nadoknade.

83. minut - Umalo 1:2 za Romu! Sjajno su "prodali foru" Italijani i iskoristili nepažnju odbrane Rome, ali Bono brani udarac Belotija.

76. minut - Pokazao je sudija Tejlor da je penal za Sevilju nakon što je srušen Okampos. Međutim, signalizirali su mu iz VAR sobe da proveri snimak i nakon toga je poništio odluku!

68. minut - Kako ovo nije gol! Pokušali su Ejbraham, Pelegrini, Smoling... ali lopta nije htela u gol!

55. minut - GOOOOL! Izjednačenje! Okampos je centrirao, a Mansini skrenuo loptu u sopstvenu mrežu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

45+5. minut - Stativa! Odlično je šutirao Ivan Rakitić, ali je pogodio samo okvir gola!

45. minut - Još sedam minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

35. minut - GOOOOOL! Dibala! Dobio je odličnu loptu Argentinac od Mansinija i poslao je iza leđa golmanu Sevilje!

20. minut - Za sada prilično nezanimljivo finale, jedinu šansu i udarac ka golu imala je Roma preko Spinacole. Viđen je veliki broj oštrih duela.

11. minut - Prva velika prilika za Romu preko Spinacole. Bio je u odličnoj situaciji, ali je loše šutirao pravo u Bona.

21.00 - Utakmica je počela!

20.21 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalu Lige Evrope između Sevilje i Rome. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Budimpešte.