SADA JE SVE GOTOVO Nemački velikan posle 10 godina ponovo ispao u drugu ligu
EPA

Fudbaleri Herte od danas su i zvanično ispali iz nemačke Bundeslige, pošto su u meču 33. kola na svom terenu remizirali sa Bohumom 1:1 (0:0). Ekipi za koju nastupa bivši fudbaler Partizana Stevan Jovetić presudio je Keven Šloterbek golom u četvrtom minutu nadoknade, pa će čuveni berlinski tim dogodine igrati popularnu "cvajtu".

Herta je i pre ovog kola imala minimalne šanse da opstane, a da bi ostali u igri morali su da pobede Bohum, koji je iznad opasne zone. Herta je napadala i do gola je došla golom Francuza Lukasa Tusara u 63. minutu.

Do samog kraja meča držala je vođstvo i činilo se da će održati kakvu takvu nadu za opstanak, ali onda se dogodio kiks koji ih je poslao u niži rang. Bohum je imao korner u samom finišu meča, a lopta je dugo letela i na nju niko od fudbalera Herte nije reagovao. Dok su svi gledali, Šloterbek je skočio i postigao izjednačujući gol, koji je Berlince nakon deset godina poslao u "cvajtu".