VASKRSLI VELIKAN Posle 16 godina ušli u polufinale LŠ, zaslužna je jedna posebna kopačka

Prvi put posle sezone 2006/07, u kojoj je i osvojio poslednju, sedmu evropsku titulu, Milan će igrati u polufinalu Lige šampiona.

EPA/CIRO FUSCO

Napoli, budući prvak Italije, nije mogao da zaustavi vaskrslog velikana. Domaćin je na stadionu „Dijego Maradona“ izbegao poraz, istovetan onom sa „San Sira“, ali je taj gol Osimena u nadoknadi vremena bio dovoljan samo za remi - 1:1.

Pogodak za „roso-nere“ je postigao Žiru u 43. minutu (20 minuta ranije nije iskoristio penal), ali je zapravo najveća zasluga Rafaela Leaoa. Portugalac je pretrčao više od pola terena, prevario nekoliko Napolitanaca i centarforu servirao loptu na tacni da je prosledi u mrežu.

- Uvek pokušavam da prevarim rivale kad sam u situaciji jedan na jedan. Ako ne mogu da zatresem mrežu, onda pogledam gde su saigrači. Prešao sam dvojicu, video sam Žirua i znao sam da će da postigne gol ako mu dodam. Mnogo sam srećan. Želimo da nastavimo da sanjamo. Svi u klubu sanjamo o osvajanju Lige šampiona. Verujem da smo blizu tom cilju - rekao je Leao.

Hviča: Teške su mi suze navijača

Hviča Kvarachelija je bio tragičar Napolija pošto je u finišu promašio penal, a upravo je taj gol nedostajao da se izbore produžeci.
„Teško mi je da gledam vaše suze jer vam nisam doneo sreću. Jako mi je žao i zahvalan sam vam na podršci koju osećam svake sekunde. Volim vas sve i obećavam da ćemo se vratiti jači“, poručio je 22-godišnji Gruzin navijačima na Instagramu.

Milan je dosad 13 puta igrao u polufinalu Kupa/Lige šampiona i samo dvaput nije prošao u meč za trofej - u prvoj sezoni 1955/56. (ispao od Reala - 2:1, 2:4) i pola veka kasnije, 2005/06. (Barselona - 0:1, 0:0).