VELIKA TRI BODA Hofenhajm pobegao iz opasne zone, bez golova u Kelnu

Posle ovog remija "Jarčevi" su pet utakmica bez pobede i sada su na 13. mestu tabele Bundeslige sa 25 bodova.

I ekipa Menhengladbaha nije pobedila u poslednjih pet mečeva, a trenutno su na desetom mestu sa 32 boda.

U sledećem kolu Keln će gostovati Augzburgu, a Menhengladbah na svom terenu dočekuje Volfsburg.

Fudbaleri Hofenhajma upisali su velika tri boda, jer su u Bremenu bili bolji od Verdera sa 2:1.

Posle ovog trjumfa, ekipa iz Zinskajma je prekinula seriju poraza i stigla do svoj 25. boda čime je pobegla iz zone ispadanja.

Gosti su poveli u 50. minutu kada je Anhelinjo sjajno asistirao ka Andreju Kramariću, a Hrvatskom napadaču nije bilo teško da loptu pošalje iza leđa golmana Verdera.

GEM, SET, REAL Het-trik Benzeme u ubedljivoj pobedi "kralja"

Samo dva minuta kasnije na semaforu je stajalo 0:2.

Austrijski napadač Kristof Baumgartner je posle skoka, glavom šutirao i pogodio donji levi ugao gola Verdera.

Nadu domaćima je doneo Amos Piper koji je posle samo dva minuta koliko je prošlo od trenutka kada je ušao na teren postigao pogodak. Njemu je kumovao sjajni centaršut Mičela Vajzera koji je poslao upotrebljiv centaršut, a Piperu u kaznenom prostoru nije bilo teško da glavom loptu pošalje u mrežu.

Piper je mogao da donese bod svojoj ekipi, ali u finišu meča mu je falilo malo sreće, jer je pogodio stativu.

U sledećem meču Verder će gostiovati Majncu, a Hofenhajm će na svom terenu dočekati Šalke.